У Києві має бути до 10 тисяч ПЛР-тестувань на коронавірус на добу, але лабораторії перезавантажені - голова медкомісії

У Києві має бути до 10 тисяч ПЛР-тестувань на коронавірус на добу, але лабораторії перезавантажені - голова медкомісії

Фото: pixabay.com

Багато країн вже пройшли пік захворюваності, однак в Україні цифра активних хворих поки не зменшується.

У Києві лабораторії перезавантажені і не встигають вчасно видавати результати ПЛР-тестувань на новий коронавірус COVID-19. Це є основною проблемою міста.

Кількість ПЛР-тестувань на добу для Києва має становити близько 10 тисяч. Про це у середу, 27 травня, заявив голова медичної комісії Києва, депутат Київської міської ради від ВО "Свобода" Олег Гелевей на пресконференції, передає "УНІАН".

"Зараз лабораторія робить 500-700 аналізів на добу. Для Києва це дуже мало. Тут треба робити рішучі кроки, зокрема владі, щоб покращити ситуацію. Бо рятує лише, що у трьох провідних лікарнях, які займаються боротьбою з коронавірусом, - це Олександрівська лікарня та лікарні №4 та №9, є свої лабораторії", - сказав Гелевей.

Він також наголосив на дефіциті засобів індивідуального захисту для медичних працівників, зокрема костюмів біологічного захисту.

Також голова медкомісії столиці підкреслив, що кількість хворих на COVID-19 медиків в Україні занадто велика, якщо порівнювати її зі світовою статистикою.

Багато країн вже пройшли пік захворюваності, однак в Україні цифра активних хворих поки не зменшується, додав Гелевей.

"У нас кількість виявлених випадків захворювання на добу стала від 300 до 500 осіб. Останні два дні позитивна динаміка, тобто, кількість тих, хто одужав, значно більше кількості хворих - за минулу добу 321 людина захворіла, а 420 людей одужали. Але все ж таки у нас в країні активна кількість хворих перевищує 13 тис. осіб", - поінформував він.

Нагадаємо, що, за словами міського голови Віталія Кличко, у Києві за минулу добу коронавірус підтвердили у 29 людей. Загалом в Києві вже 2739 випадків COVID-19. При цьому за добу більше людей одужало, ніж захворіло.

Як повідомлялося раніше, в Києві, а також в сімох областях України, розпочали тестування на коронавірус методом імуно-ферментного аналізу (ІФА). Зокрема, станом на середу, 27 травня, провели 1 355 тестів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація