Правоохоронці зафіксували вивезення щонайменше 4 тонн небезпечних медичних відходів з інфекційних лікарень.
Служба безпеки України викрила у столиці компанію на порушенні санітарних норм утилізації небезпечних відходів із інфекційних лікарень Київської області, що могло спричинити спалах коронавірусу.
Про це повідомили у пресслужбі СБУ.
"Компанія, що спеціалізується на утилізації небезпечних використаних матеріалів у всій Україні, зокрема медичних та біологічних, після запровадження карантинних заходів уклала з опорними лікарнями Києва для приймання хворих на COVID-19 додаткові договори на утилізацію заражених медичних відходів. Шприци, медичні маски, халати та інші небезпечні відходи з медичних закладів, де госпіталізовані хворі на коронавірус, працівники фірми вивозили на сміттєві звалища та полігони для твердих побутових відходів замість фактичної утилізації їх на ліцензійних виробничих потужностях", - з’ясували оперативники СБУ та задокументували кілька фактів незаконного вивезення використаних матеріалів на сміттєзвалища.
Як зазначається, зокрема зловмисники вивезли понад 4 тонни небезпечних медичних відходів з інфекційних лікарень на один із полігонів у Київській області.
Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) та ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці провели обшуки в офісних приміщеннях та за місцем проживання фігурантів, під час яких вилучили документальні матеріали на підтвердження протиправної діяльності, засоби зв’язку та комп’ютерну техніку. Слідчі дії тривають. Після проведення експертиз планується оголошення підозр фігурантам, також готується звернення до Міністерства енергетики та захисту довкілля України для скасування цій компанії ліцензії на право здійснення діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!