У Києві більшість гуртожитків не дотримується карантину: чим це загрожує

У Києві більшість гуртожитків не дотримується карантину: чим це загрожує

Фото: УНІАН

У Держпродспоживслужбі побоюються, що студентські гуртожитки стануть рушіями підвищення захворюваності на коронавірус в столиці.

Майже 64% перевірених гуртожитків у Києві не дотримуються карантинного режиму.

Про це 10 вересня повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

"Тільки за період від 31 серпня до 4 вересня, коли тривало поселення студентів, під час перевірок було з’ясовано, що 64% гуртожитків не дотримується карантинного режиму, отже, потенційно небезпечні у сенсі поширення коронавірусної інфекції. За цей період перевірили 13 гуртожитків, із яких у восьми встановлені порушення та складені протоколи", - йдеться у повідомленні.

Порушення протиепідемічних заходів виявили у 38% перевірених гуртожитків. Серед порушень: відсутня термометрія працівників, немає запасу деззасобів, працюють без засобів індивідуального захисту, не вирішено питання утилізації ЗІЗ, відсутні елементарні засоби особистої гігієни (серветки, одноразові рушники, мило).

"Такі результати перевірки 42 студентських гуртожитків столиці на відповідність дотримання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в гуртожитках у період карантину через поширення коронавірусної хвороби COVID-19", - зазначається у повідомленні.

У Держпродспоживслужбі додають, що саме студентські гуртожитки, за прогнозами епідеміологів, стануть рушіями підвищення захворюваності в столиці. Це пов’язане з тим, що тут важко тримати дистанцію, крім того, молоді люди найчастіше хворіють на коронавірус без видимих клінічних симптомів, поширюючи інфекцію.

Нагадаємо, кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 2 582 нових випадки. Станом на 21:00 10 вересня відомо про 145 612 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 3 023. Кількість одужалих становить уже 65 887. 

Коронавірусна статистика: скільки українців насправді подолали СOVID-19

Коронавірусна статистика: скільки українців насправді подолали СOVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація