У Китаї заявили, що коронавірус може поширюватися через імпортні продукти

У Китаї заявили, що коронавірус може поширюватися через імпортні продукти

Фото: Associated Press

У п'ятницю 12 пацієнтів виписали зі столичної лікарні.

У суботу, 11 липня, материковий Китай повідомив про два нові випадки активної форми COVID-19

Усі пацієнти заразилися за кордоном, пише People's Daily, China із посиланням на дані Національної комісії з охорони здоров'я Китаю.

Зазначається, що у Пекіні, де минулого місяця зафіксували спалах коронавірусу на великому оптовому ринку "Сіньфаді", вже п'ять днів поспіль не виявляють жодного нового інфікованого. Тож людей із високої групи ризику, які від 11 червня перебували на карантині, тепер поступово звільняють від обмежень. У п'ятницю 12 пацієнтів виписали зі столичної лікарні.

Водночас, за даними The Associated Press, уряд КНР занепокоєний тим, що вірус може поширюватися через імпортну їжу. Після спалаху на столичному ринку в країні почали посилено перевіряти усі надходження продуктів харчування, і в п'ятницю митники заявили про призупинення імпорту від трьох еквадорських виробників креветок, оскільки дослідження підтвердили наявність коронавірусу в їхніх поставках.

Повідомляється, що SARS-CoV-2 виявили на зовнішній упаковці відправлення, тоді як у внутрішній упаковці та креветках ознак вірусу не було. Продукти від трьох компаній, отримані після 12 березня, наказали повернути або знищити.

Нагадаємо, що 11 червня великий оптовий ринок "Сіньфаді", де зафіксували новий спалах, тимчасово закрили, а в столиці ввели нові обмежувальні заходи.

Епідеміолог Лю Цзюнь розповів, що після аналізу генома знайдених на оптовому ринку "Сіньфаді" зразків коронавірусу з’ясувалося, що вони старші за поширені у Європі штами. 

Загалом у Китаї на лікуванні залишаються 330 пацієнтів із активною формою COVID-19, стан трьох із них оцінюють як критичний. Також в КНР зазначили, що виявили ще чотири безсимптомні випадків коронавірусу.

Від початку спалаху в країні на SARS-CoV-2 захворіли 83 587 людей. 4 634 пацієнти померли, тоді як понад 78 тисяч вже одужали та виписалися з медзакладів. 

Нещодавно стало відомо, що супутникові знімки парковок біля лікарень в китайському Ухані, а також тенденції пошукових запитів в Інтернеті вказують, що новий коронавірус міг ширитися Китаєм ще в серпні минулого року

Раніше у Китаї заявили, що ринок в Ухані не був джерелом коронавірусу, а аналізи показали, що тварини не могли бути проміжним господарем патогену. 

Як повідомлялося, вірусологічний інститут Китаю, який США підозрюють у витоку інфекції COVID-19, має три живі штами коронавірусу кажана, але жоден не відповідає новому світовому зараженню. Так стверджує директор центру. 

Раніше у китайському Ухані на коронавірус перевірили 10 мільйонів людей. Позитивний результат тесту спостерігали лише у 300 випадках: в усіх пацієнтів хвороба проходила безсимптомно. Водночас у 1 174 людей, котрі були контактними особами заражених, захворювання не підтвердили.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація