У Китаї нарахували ще понад 1200 померлих від коронавірусу

У Китаї нарахували ще понад 1200 померлих від коронавірусу

Фото: Associated Press

Кількість смертей від коронавірусу у Китаї зросла майже вдвічі.

Влада китайського міста Ухань, звідки розпочався спалах нової коронавірусної інфекції, перерахувала кількість померлих пацієнтів і кількість інфікованих, збільшивши кількість загиблих приблизно на 50 відсотків.

Про це повідомляє інформаційне агентство Xinhua.

Згідно з новими даними, кількість жертв коронавірусу зросла на 1290 і становить 3869 осіб.

Водночас збільшилася і кількість заражених - до 50 333 осіб.

Як пояснила місцева влада, причинами зміни даних було те, що:

  • система охорони здоров’я в розпал епідемії була перевантажена, і багато пацієнтів помирали до проведення тесту на COVID-19;
  • лікарі на піку епідемії були зайняті порятунком пацієнтів, що призводило до пізніх, пропущених і помилкових повідомлень;
  • пацієнтів лікували в численних медустановах різного підпорядкування, зокрема приватних, у зв’язку з чим дані надходили несвоєчасно;
  • зареєстрована інформація про деяких померлих пацієнтів була неповною, в звітах були повторення та помилки.

Зазначимо, Китай вирішив уточнити дані після того, як низка світових лідерів припустили, що країна могла приховати інформацію про вплив вірусу.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація