"Світло в кінці тунелю": у Канаді зробили перше щеплення від коронавірусу поза випробуваннями

"Світло в кінці тунелю": у Канаді зробили перше щеплення від коронавірусу поза випробуваннями

Фото: CBC

Вакцину компаній Pfizer і BioNTech у Канаді отримала доглядальниця з будинку літніх людей.

У Канаді 14 грудня стартувала масова вакцинація населення від коронавірусу. Першою людиною, яка в Канаді поза клінічними випробуваннями отримала вакцину компаній Pfizer і BioNTech, стала доглядальниця Аніта Кіданжен.

Про це повідомляє телеканал CBC News.

Відомо, що доглядальниця працює в будинку для літніх людей в Торонто. Окрім неї, у пріоритетному списку були ще четверо людей, а саме: робітники служби особистої підтримки, дипломована практична медсестра, медсестра.

Щеплення зробили на території Університетської мережі охорони здоров'я Торонто. Але точну локацію не називають з міркувань безпеки. Другу процедуру введуть людям за декілька тижнів.

Зазначається, що Кіденжен отримала вакцину під оплески співробітників лікарні, які там зібралися. Прем'єр-міністр Онтаріо Дуг Форд високо оцінив робітників, подякував за відданість роботі і назвав це історичним днем.

"Це переломний момент — початок кінця цієї жахливої пандемії. Світло в кінці тунелю стає яскравішим з кожним днем, але ми повинні бути напоготові", — заявив прем'єр Онтаріо Дуг Форд.

Раніше повідомлялося, що напередодні до Канади прилетіла перша партія доз вакцини від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech.

Нагадаємо, Велика Британія першою у світі схвалила вакцину від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech. Вакцинація населення стартувала 8 грудня.

У вакцинації беруть участь передусім люди з груп ризику. Зокрема, такими вважають працівників і мешканців будинків для літніх, медиків і людей старших за 80 років. Про те, наскільки ефективна вакцина, як довго протримається імунітет і чи подіє на літніх та більш вразливих людей — читайте у матеріалі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація