У Кабміні пояснили, як обирали дату для посилення карантину після Нового року

У Кабміні пояснили, як обирали дату для посилення карантину після Нового року

Фото: Associated Press

Кабмін обговорював можливість введення нових обмежень одразу після Нового року.

В Україні вирішили посилити карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу від 8 до опівночі 25 січня, ґрунтуючись на аналітичних прогнозах. Дату початку нових обмежень після Нового року запропонували профільні держоргани.

Про це розповів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі каналу "Україна 24".

Немчінов підтвердив, що карантинні обмеження мають негативний вплив на економіку, а тому є крайньою мірою. Але завдяки карантину вихідного дня, зі слів міністра, Україна підготувала медичну систему до великої кількості хворих на коронавірус, збільшивши критичний поріг від 20 тисяч хворих на день до 32 тисяч.

"Восьме число вибиралося з урахуванням тих прогнозів, які давалися аналітиками секретаріату РНБО, а також МОЗ, які прогнозували той чи інший показник до моменту настання піку. В цьому випадку попередня пропозиція була одразу після Нового року, порахували ефект карантину вихідного дня, подивилися, на якому плато ми знаходимося щодо заповненості ліжок, і запропонували дату 8-е число", - пояснив Немчінов.

Нагадаємо, в Україні від 8 до опівночі 25 січня триватиме так званий локдаун, який в уряді назвали "зимовими канікулами". Водночас, до кінця лютого в країні подовжено чинні обмеження "помаранчевої" зони, які діють щодня, і режим надзвичайної ситуації. Про нові обмеження читайте за цим посиланням.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допустив можливість невідкладного посилення карантину в Україні. Це станеться у разі різкого зростання хворих на коронавірус.

Не локдаун,  а "подовжені канікули" – уряд проголосував за посилення карантину

Не локдаун,  а "подовжені канікули" – уряд проголосував за посилення карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація