У Кабміні назвали нову кількість доз вакцин, які Україна отримає від COVAX

У Кабміні назвали нову кількість доз вакцин, які Україна отримає від COVAX

Фото: Associated Press

Кабмін виправився у підрахунку з кількістю вакцин від COVAX.

Україна в межах механізму глобального доступу до вакцин від коронавірусу COVAX отримає удвічі більшу партію препарату, аніж було анонсовано раніше. Так, очікується, що до країни надійде 16 млн доз вакцини від коронавірусу.

Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі одного з телеканалів.

Урядовець пояснив, що Україна планує вакцинувати 8 млн людей. Оскільки для повного курсу треба два введення препарату, то потрібно не вісім мільйонів доз, а шістнадцять.

"Вже не 8 млн, а 16 млн доз вакцини від коронавірусу. 8 млн - це кількість доз, які потрібно двічі вколоти для 4 млн громадян. Відповідно, 16 млн доз – для 8 млн громадян. Це те, що в межах механізму COVAX", - сказав Немчінов.

Немчінов нагадав, що першими вакцинують осіб з групи ризику, це медики, люди похилого віку та громадяни з супутніми хворобами. Але Україна планує закуповувати зареєстровану вакцину, а тому українці з не пріоритетного списку для вакцинації, зможуть зробити щеплення.

"Далі, коли ми перейдемо до планових закупівель вакцини, які вже сертифіковані в США, Канаді та ЄС, ми зможемо дати можливість людям, які не входять до пріоритетних списків, вакцинуватися самостійно", - пояснив Немчінов.

Нагадаємо, нещодавно МОЗ затвердило "дорожню карту" з проведення вакцинації від COVID-19. Поставку перших партій вакцини очікують наприкінці січня або на початку лютого 2021 року.  

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація