У Хмельницькому на 90% завантажені лікарні хворими на COVID-19 - ОДА

У Хмельницькому на 90% завантажені лікарні хворими на COVID-19 - ОДА

Фото: Associated Press

Хворих на COVID-19 планують лікувати у тубдиспансері, який не готовий приймати інфікованих.

У Хмельницькому на 90 відсотків завантажені медичні заклади, які лікують пацієнтів з діагнозом COVID-19. За потреби, хворих з коронавірусною інфекцією лікуватимуть на базі обласного протитуберкульозного диспансеру.

Про це повідомив перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш, інформує "Суспільне"

За його словами, у Хмельницькому планують розгорнути ще один корпус міської лікарні, а саме терапевтичне відділення. Додає, що це додатково 30 ліжкомісць.

"Звісно терапевт не буде лікувати хворих з коронавірусною інфекцією. Туди будуть залучатися спеціалісти з інших закладів. Можливо, з обласної лікарні", - каже Роман Примуш.

За словами Романа Примуша, пік захворюваності на коронавірусну інфекцію на Хмельниччині очікують взимку.

Та попри плани чиновників ОДА, Хмельницька обласний туберкульозний диспансер не готовий до прийняття хворих з коронавірусною інфекцією. Про це заявив в ефірі радіо "Поділля центр" заступник директора з медичної частини Микола Гончарук.

За його словами, у медичному закладі, у зв'язку з реформуванням, відбулося скорочення ліжкового фонду та медичного персоналу.За його словами, впродовж 2020 року у закладі було скорочено понад сто працівників.

"Зараз заклад не має достатньої кількості людей, для того, щоб розгорнути на базі тубдиспансеру стаціонар для лікування хворих з діагнозом COVID-19. Також у закладі на даний час вакантних посад медпрацівників немає", - сказав Микола Гончарук.

Він зазначив, що на четвертому поверсі, де обладнана система подачі кисню, заклад може розмістити 27 хворих.

"Але для того, щоб хворих підняти на верх, немає ліфта. Крім того, заклад не забезпечений достатньою кількістю кисневих балонів. Зараз до нашої систем ми можемо під'єднати два балони кисню на 27 осіб, його вистачить менше ніж на годину", - каже Микола Гончарук.

Також він зазначив, що закладу буде важко укласти пакет з НСЗУ для надання фінансової допомоги хворим на COVID-19.

"У них є певні вимоги, щоб заключити цю угоду. За їхніми стандартами, заклад має мати чотири апарати ШВЛ середнього класу, а у нас є тільки два апарати низького класу. Найпростіше — привезти сюди людей і залишити", - каже заступник директора тубдиспансеру.

Між тим, перший заступник голови ОДА Роман Примуш каже, що на підготовку закладу до приймання хворих на коронавірус, потрібно близько місяця.

За його словами, на Хмельниччині будуть розгортатися заклади, у яких є медичний персонал і відповідне медичне обладнання, для надання повного та якісного лікування хворим на коронавірусну інфекцію.

Нагадаємо, в Хмельницькій обласній державній адміністрації зафіксували спалах коронавірусу. COVID-19 виявили у двох співробітників апарату ОДА.

Повʼязані теми:

Наступна публікація