У Франції заявили, що досягли "плато", тоді як кількість жертв коронавірусу перевалила за 15 тисяч

У Франції заявили, що досягли "плато", тоді як кількість жертв коронавірусу перевалила за 15 тисяч

Фото: Associated Press

За останню добу від ускладнень COVID-19 в країні померли 762 людини.

У вівторок, 14 квітня, кількість жертв нового типу коронавірусу у Франції сягла показника в 15 729.

Лише за добу в країні від ускладнень COVID-19 померли 762 людини, повідомили в Головному управлінні охорони здоров'я.

За словами керівника управління Жерома Саломона, коронавірус у Франції підтверджено у понад 103 тисяч людей. В реанімації перебувають 6730 осіб, їхнє число за добу скоротилося на 91.

Тим часом Центр системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джонса Хопкінса (США) повідомляє про майже 144 тисячі зафіксованих випадків зараження коронавірусом у Франції.

Як повідомив Саломон, згідно з першим аналізом даних, середній вік померлих, у яких виявили коронавірус, становить 81 рік. За його словами, були вивчені близько 6000 свідоцтв про смерть. У 68 відсотках випадків померлі мали виявлені раніше захворювання серця, високий кров'яний тиск, діабет або рак.

Попри значну кількість померлих в управлінні вважають, що карантинні заходи почали давати ефект. "В останні дні ми спостерігаємо плато. (…) Завдяки вашим зусиллям та локдауну нам вдалося обмежити поширення вірусу", - заявив Саломон.

За його словами, згідно з оцінками на основі моделювання, коронавірусом інфікувалися близько 5-10 відсотків населення Франції. Цей показник може варіюватися залежно від регіону країни. 

Як повідомлялося, у Франції темпи поширення хвороби сповільнюються вже 5 день поспіль. Попри це, карантин влада країни вирішила подовжити до 11 травня. До того часу, каже президент Макрон, в країні зможуть перевірити кожного, хто має симптоми. "Починаючи з 11 травня ми поступово відкриватимемо дитсадочки, початкову, середню та вищу школи - це для мене пріоритет", - заявив Макрон. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація