У Франції виявили безсимптомний випадок нового штаму коронавірусу

У Франції виявили безсимптомний випадок нового штаму коронавірусу

Фото: Associated Press

Пацієнт не має симптомів коронавірусу.

На Різдво у Франції зафіксували перший випадок захворювання на виявлений у Великій Британії новий штам COVID-19.

Про це увечері в п'ятницю, 25 грудня, повідомило Генеральне управління охорони здоров'я Франції, пише Le Parisien.

Хворий є "громадянином Франції, який проживає у Великій Британії". Він повернувся з Лондона 19 грудня, а через два дні отримав позитивний результат тесту на коронавірус у місті Турс. Після цього чоловіка помістили на карантин, а співробітники охорони здоров’я розпочали відстеження його контактів. 

Зазначається, що пацієнт не має симптомів коронавірусу.

Нагадаємо, що однією з найбільш значущих в новій варіації коронавірусу є мутація N501Y в шиповидному білку. Саме вона здатна підвищувати заразність.

Британські вчені вважають, що новий штам COVID-19 "VOC 202012/01" є на 56% більш заразним за попередників, і наступного року він може призвести до збільшення показника госпіталізацій та смертей. 

Як повідомлялося, на території Великої Британії заявили про новий штам COVID-19. Його знайшли у двох приїжджих із ПАР. "Цей новий варіант викликає велике занепокоєння, оскільки він ще більш заразний, і, схоже, мутував далі, ніж новий варіант, який був виявлений у Великій Британії", - заявив міністр охорони здоров'я Метт Генкок.

Раніше Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VOC – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники. За словами прем’єр-міністра Бориса Джонсона, вірус може бути на 70% більш заразним.

Водночас у Нігерії зафіксували два випадки захворювання на новий штам COVID-19, який відрізняється від виявлених раніше у Великій Британії та Південо-Африканській Республіці.

У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою "підігрівають" науковці

Тим часом ВООЗ заявила, що COVID-19 мутує повільніше за сезонний грип.

 

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація