У Франції кількість нових смертей від коронавірусу зменшується вже два дні поспіль

У Франції кількість нових смертей від коронавірусу зменшується вже два дні поспіль

Фото: Associated Press

Та після 15 квітня карантин у Франції все ж можуть продовжити.

У неділю, 5 квітня, у Франції зафіксували ще 357 летальних випадків нової коронавірусної інфекції, тоді як у суботу від COVID-19 в країні померла 441 людина.

Добовий приріст смертності зменшується вже два дні поспіль, повідомляє France 24 із посиланням на Міністерство охорони здоров’я. Також дедалі менше інфікованих поступає до реанімаційних відділень.

Нагадаємо, що у п'ятницю в країні заявили про смертельний антирекорд - тоді за день від ускладнень коронавірусної хвороби померли 588 пацієнтів. 

Водночас, підтверджені випадки COVID-19 у Франції від початку епідемії зросли на 2,7%. Загалом у країні новим коронавірусом інфікувалися понад 92,8 тисяч людей - з них щонайменше 22 361 випадок стався серед пенсіонерів, що проживали у будинках для людей похилого віку.

Також повідомляється, що від COVID-19 померли 8 078 людей. "Ці дані підтверджують, що епідемія в країні триває і продовжує сильно вражати", - заявили в міністерстві. 

А тим часом уряд Франції повідомив, що карантинні заходи, які мали б завершитися 15 квітня, можуть продовжити. "Людям, які перебувають у "двадцятиденному ув'язненні", варто подякувати", - звернулося до громадян французьке МОЗ й додало, що мешканці країни повинні продовжувати дотримуватися суворих правил карантину та зберігати дистанцію під час перебування на вулиці. Людей також попросили "не спокушатися сонячною погодою".

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація