У Франції дитина підхопила коронавірус в утробі матері: це перший підтверджений випадок

У Франції дитина підхопила коронавірус в утробі матері: це перший підтверджений випадок

Фото: pixabay.com

Вірус поширився з крові матері в плаценту, де він розмножився і викликав запалення, а потім - до дитини.

У Франції лікарі заявили, що їм вперше вдалося підтвердити передавання коронавірусної інфекції COVID-19 від вагітної жінки до дитини через утробу.

Про це пише Independent

До цього лікарі у подібних випадках не могли виключити можливість зараження дітей під час або невдовзі після пологів. 23 березня вагітна дівчина наприкінці третього триместру надійшла до лікарні з високою температурою і сильним кашлем. У 23-річної дівчини виявили коронавірус. 

За три дні після надходження до лікарні жінці зробили екстрений кесарів розтин, бо дитина мала загрозливі симптоми. Новонародженого ізолювали та інтубували. 

Аналізи дитини виявили COVID-19. Більш докладні аналізи показали, що вірус поширився з крові матері в плаценту, де він розмножився і викликав запалення, а потім - до дитини.

"Причина, з якої це не було продемонстровано раніше, полягає в тому, що вам потрібно багато зразків", - пояснила Даніеле Де Лука, медична директорка педіатрії та інтенсивної терапії новонароджених в лікарні Антуана Беклера в Парижі. "Вам потрібна материнська кров, кров новонародженого, пуповинна кров, плацента, навколоплідні води, і надзвичайно складно зібрати всі ці зразки в умовах пандемії", - додала вона. Підозри раніше були, але через неможливість перевірити їх вони залишалися лише підозрами.

Найбільша концентрація вірусу була в плаценті, в якій багато таких само вразливих до коронавірусу рецепторів, як і в легенях.

Новонароджений хлопчик спочатку здавався здоровим, але на третій день він став дратівливим і почав погано харчуватися. У нього розвинулися м'язові спазми, через які його голова, шия і спина вигнулись подібно до неврологічного симптому, що спостерігається в деяких випадках менінгіту. МРТ-сканування згодом виявило ознаки гліозу, побічного ефекту неврологічного пошкодження, яке може призвести до утворення рубців в головному мозку. Нині малюк видужав, а нещодавнє сканування не виявило серйозних проблем.

Нагадаємо, у Мексиці новонароджена трійня дала позитивний результат на новий коронавірус в "безпрецедентному" медичному випадку. Передавання інфекції під час множинних пологах ще не виявляли в світі. Водночас у батьків дітей COVID-19 не виявили. Справу розслідують.

Чи перебувають вагітні в групі ризику та що робити жінкам з ознаками коронавірусу

Чи перебувають вагітні в групі ризику та що робити жінкам з ознаками коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Здоров'я вагітної
Наступна публікація