У Данії міністр, який хотів знищити всю популяцію норок через коронавірус, подав у відставку

У Данії міністр, який хотів знищити всю популяцію норок через коронавірус, подав у відставку

Фото: Associated Press

Данія є одним із найбільших у світі постачальників хутра норки.

Міністр з питань продовольства і рибальства Данії Могенс Єнсен подав у відставку на тлі ухваленого без юридичних підстав рішення щодо знищення на території країни усієї популяції норок через мутацію COVID-19.

Про це повідомляє The Associated Press.

"Я сьогодні повідомив прем'єр-міністра, що хочу подати у відставку з уряду, - сказав 57-річний політик. - Прошу вибачення. Я несу за це повну відповідальність".

Зазначається, що напередодні дехто з членів уряду країни висловив Єнсену недовіру. 

Нагадаємо, що на початку листопада у Данії заявили, що планують знищити всіх норок - від 15 до 17 мільйонів особин. Відповідне рішення ухвалили після того, як на 207 фермах, де їх вирощують, виявили нову мутацію коронавірусу. 

Невдовзі виявилося, що вимога вбивати хворих та здорових дрібних хижаків за межами ферм, де спалахнув коронавірус, а також господарств у радіусі 8 км від них не мала юридичних підстав, за що Єнсен перепросив.

Водночас прем'єр-міністрка Данії Метте Фредерікса підтримала міністра, наголосивши, що влада, як і раніше, вважає вбивство дрібних хижаків необхідним.

Зазначимо, що Данія є одним із найбільшийх у світі постачальників хутра норки, на який припадає 40% світового виробництва. Велика частина експорту йде до Китаю та Гонконгу.  Всього в країні є 1130 норкових ферм, на яких працюють близько 6 тис. людей. 

Цього тижня офіційний представник Єврокомісії Стефан де Кеєрсмекєр заявив, що ризик заразитися від норок мутованим коронавірусом на хутрових фермах слабкий, і тому уряди не можуть вимагати від фермерів ліквідовувати звірів. 

Раніше про негативні наслідки від можливої мутації коронавірусу в норок попередив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Переносники коронавірусу: що робити з норками на українських хутрових фермах

Переносники коронавірусу: що робити з норками на українських хутрових фермах

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація