Керівництво лікарні каже, що відео, на якому це зафіксовано, несправжнє.
У Мережі оприлюднили відео, на якому шість медсестер лікарні Дербенту лежать під крапельницями у приміщенні для сушки білизни. Відповідний ролик опублікувало видання Baza.
Зазначається, що за попереднім діагнозом, у жінок ГРВІ. "Аналізи на коронавірус поки ще не готові", — йдеться в повідомленні.
Пізніше головний лікар закладу Абдулкафар Шихмагомедов сказав, що запис підроблений, а в лікарні триває перевірка. Водночас "Інтерфакс" повідомив, що завідувачку інфекційного відділення відсторонили від роботи. Також догани оголосили інфекціоністу та заступнику головного лікаря з лікувальної роботи.
Это видео из инфекционной больницы в Дербенте. В таких условиях лежат сами врачи — восемь человек в комнате, где раньше обычно сушили бельё.
— baza (@bazabazon) April 22, 2020
У всех докторов предварительный диагноз ОРВИ — анализы на коронавирус пока не готовы. pic.twitter.com/DyTCdfhvgr
За даними МОЗ Дагестану в підсобці медпрацівниці "самолікувалися". Для тих працівників, які захворіли, лікарня "організувала імпровізовану палату", але вони "самостійно проводили собі лікування". Нині жінок перевели в нормальні палати старого пологового будинку: коронавірусу або інших інфекцій у них не виявили.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!