У Чехії спростували інформацію про закарпатця із "британським" штамом коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
477
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Чехії спростували інформацію про закарпатця із "британським" штамом коронавірусу

Фото: Associated Press

За даними місцевої влади, в країні немає жодного такого випадку.

Інформація, яка шириться Мережею про закарпатця, який у Чехії інфікувався новим мутованим штамом коронавірусу, виявилась неправдивою.

Про це повідомив Центр громадського здоров'я.

Там зазначили, що офіційно звернулися до Чеської Республіки, аби з’ясувати правдивість заяв деяких ЗМІ і отримали відповідь, яка абсолютно спростовує такі дані. "В офіційній відповіді Національний координаційний центр із реагування на спалахи та ММСП Чеської Республіки повідомив, що в Чеській Республіці не виявлено жодного випадку нового варіанту VUI–202012/01 SARS-CoV–2. Відповідно, це доводить недостовірність інформації, яка ширилася в українських ЗМІ в грудні 2020 року, що нібито на Закарпатті в пацієнта було виявлено новий мутований штам коронавірусу, який циркулює у Великій Британії", - йдеться в повідомленні Центру громадського здоров'я.

До того ж нагадали, що  мутації вірусу можна зафіксувати лише за допомогою генетичного аналізу. "Це досить складний, тривалий та дорогий процес: геном вірусу розрізають на дуже дрібні частинки й ці частинки завдяки реагентам та спеціальному обладнанню — секвенатору — вивчають і фіксують зміни в геномі вірусу. У процесі секвенування досліджується вибірка зразків — знеособлено, кожен зразок окремо. Пацієнту, у якого взяли зразок на секвенування, — не повідомляють усі деталі дослідження", - наголосили в Центрі.

Нагадаємо, в грудні 2020 року влада Великої Британії повідомила про виявлення нового варіанту SARS-CoV–2, який характеризується підвищеною трансмісивністю (заразністю) порівняно з раніше циркулюючими варіантами, проте, дотепер немає доказів, що він спричиняє більш тяжкий перебіг захворювання чи підвищує рівень смертності від ускладнень.

Наступна публікація