У ЦГЗ нагадали, як достроково припинити самоізоляцію після новорічних подорожей з-за кордону

У ЦГЗ нагадали, як достроково припинити самоізоляцію після новорічних подорожей з-за кордону

Фото: unsplash.com

Це буде можливо лише за умови негативного тесту на коронавірус.

У Центрі громадського здоров'я МОЗ нагадали алгоритм дострокового припинення самоізоляції після повернення з новорічних подорожей з-за кордону.

Його ЦГЗ 3 січня опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Отже, щоб достроково припинити самоізоляцію людям, що повертаються з новорічних подорожей з-за кордону, потрібно - завантажити застосунок "Дій вдома" і зробити ПЛР-тест у верифікованій лабораторії України. Перелік лабораторій: http://bit.ly/3aZirRD.

Зазначається, що лабораторії, які не мають доступу до системи, не можуть внести результати дослідження для зняття самоізоляції через додаток "Дій вдома".

Після цього дані про негативний результат лабораторія вносить самостійно. "Будь-які відомості про негативний результат ПЛР-тестування, надіслані на пошту, повідомленням у соцмережах, надані телефоном тощо, до роботи не приймають. Результат дослідження лабораторія має ввести в електронну базу даних", - пояснили у ЦГЗ.

Уточнюється, що номер телефону має відповідати номеру, для якого активовано застосунок "Дій вдома", і має бути записаний у правильному форматі. Водночас допускається й іноземний номер. За коректність та оперативність внесення даних відповідають лабораторії, що здійснюють тестування.

Згодом дані електронної платформи синхронізуються із сервісом "Дій вдома", це відбувається автоматично щогодини й без вихідних.

Як достроково припинити самоізоляцію людям, що повертаються з новорічних подорожей з-за кордону / Фото: Центр громадського здоров’я України

"Центр громадського здоров’я не опрацьовує дані в ручному режимі! З усіх питань щодо введення або редагування даних необхідно звертатися до лабораторії, яка виконала тестування. З усіх питань щодо роботи "Дій вдома" звертайтеся до Міністерства цифрової трансформації, що є адміністратором застосунку. З питань порядку перетину кордону звертайтеся до Державної прикордонної служби України", - зазначили у ЦГЗ.

За додатковою інформацією українці можуть звернутися до відділу організації лабораторної роботи ЦГЗ за номером: 044 294 64 99. У разі, якщо громадяни мають негативний тест ПЛР, виконаний за кордоном (є інформація англійською чи українською), але прикордонники все ж таки змусили встановити застосунок "Дій вдома", необхідно надіслати запит до ЦГЗ на адресу: contact@phc.org.ua.

Нагадаємо, 23 грудня 2020 року Кабмін схвалив законопроєкт, який передбачає штафи за порушення самоізоляції та обсервації. Розмір штрафів пропонується встановити до 8500 грн.

Самоізоляція як покарання: на карантині частина людей страждає від самотності

Самоізоляція як покарання: на карантині частина людей страждає від самотності

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація