У Британії видужалих від коронавірусу просять здати плазму крові для лікування від COVID-19

Дата публікації
Перегляди
7141
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Британії видужалих від коронавірусу просять здати плазму крові для лікування від COVID-19

Фото: Associated Press

За словами дослідників, після переливання плазми у пацієнтів зникали симптоми.

Національна служба охорони здоров'я Великої Британії просить видужалих від коронавірусу здати свою плазму крові. Експерти сподіваються, що її можна буде використати для лікування нових пацієнтів з COVID-19.

Про це пише Sky News.

Служба крові і трансплантації Національної служби охорони здоров'я Великої Британії звернулася  до тих, хто одужав від коронавірусу. Представники закликали здати плазму крові, що містить антитіла, які зупиняють розвиток вірусу. Її хочуть використовувати у клінічних випробуваннях для подальшої боротьби із пандемією.

Донорам, які хворіли на COVID-19, потрібно зачекати 29 днів після одужання, щоб здати плазму. Кількість корисних антитіл неухильно зростає в кровотоці у тих, хто хворий, і вважається, що вона досягає максимуму між 21 і 28 днями після одужання, згідно з даними експертів.

Фахівці пояснили, що донорство плазми - це не те ж саме, що донорство крові. Процес займає близько 45 хвилин, під час якого плазма відділяється від крові. Цей процес називається аферез.

Сеанси, які дають дві одиниці плазми, можуть повторюватися раз на два тижні, однак не кожний може стати донором. Для цього потрібно мати вік від 17 до 66 років, важити від 50 кг до 158 кг. Не допустять жінок, які були вагітними, мали викидень або переривання вагітності протягом шести місяців, а також матерів. Не зможуть здати плазму крові і ті, хто має або мав захворювання серця.

Попередні дослідження показали, що антитіла, виділені з крові тих, хто вижив після лікування від COVID-19, покращують симптоми пацієнтів, хворих на коронавірус. Вчені з Китаю, які провели попереднє дослідження, сказали, що після переливання плазми серйозних побічних реакцій не спостерігалося. Десять пацієнтів отримали дозу плазми у 200 мл: дослідники сказали, що всі клінічні симптоми, включно з жаром і кашлем, зникли протягом трьох днів.

"Якщо результати будуть повністю схвалені, випробування будуть спрямовані на з'ясування того, чи можуть переливання плазми поліпшити швидкість одужання пацієнта з COVID-19 і шанси на виживання. Ми тісно співпрацюємо з урядом і всіма відповідними органами, щоб якомога швидше пройти процес узгодження", - заявили у Службі крові і трансплантації.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7141
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація