У Болівії промисловий відбілювач видають за "диво-ліки" від COVID-19

У Болівії промисловий відбілювач видають за "диво-ліки" від COVID-19

Фото: Associated Press

У всій Болівії були зафіксовані численні випадки ураження та навіть одна смерть після вживання відбілювача.

У Болівії триває масштабна кампанія, мета якої — легалізувати використання діоксиду хлору в медичних цілях. Адвокати речовини називають її "Чудо-мінеральним розчином" (MMS). Прихильники MMS — широка глобальна мережа прихильників теорії змови й альтернативної медицини. Вони без будь-яких доказів наполягають, що відбілювач нібито може лікувати будь-яку хворобу.

Про це повідомляє Business Insider у четвер, 17 вересня.

На знімках, зроблених ендоскопом, видно серйозні ураження й набряки в стравоході. Це орган, який сполучає ротову порожнину зі шлунком. Знімок належить пацієнту з Болівії. Він випив токсичну субстанцію, яку використовують як промисловий відбілювач — діоксид хлору. 

Фото: Business Insider

Видання зазначає, що в Болівії, яка переживає глибоку політичну кризу й масштабну епідемію COVID-19 одночасно, прихильники MMS добилися найбільшого успіху.

Знімки стравоходу, які опублікував Business Insider, були додані до термінового повідомлення для болівійських лікарів, яким доводиться мати справу з напливом пацієнтів із ушкодженнями після пиття відбілювача.

Видання пише, що зараз в Болівії заборонено рекламувати MMS як медичний розчин. Але інфраструктура охорони здоров'я південноамериканської країни дуже слабка. Через це обіцянки швидких рішень дуже популярні серед її населення. Попри всі застереження, парламент Болівії нещодавно ухвалив законопроєкт, який дозволяє використовувати відбілювач як медичний препарат.

Однак, рішення було заблоковане президентом країни, який відмовився його підписувати. Тепер документ розглядатиме Верховний суд Болівії. Тим часом, виробництво MMS запущене в університетських лабораторіях з метою лікування пацієнтів з COVID-19. І багато людей вже п'ють його, попри заборону. Тож по всій Болівії були зафіксовані численні випадки поранення і навіть одна смерть після вживання відбілювача.

Раніше один із регіональних губернаторів Перу запропонував громадянам їсти м'ясо лам та альпак для боротьби з COVID-19. Він заявив, що ефективність м'яса тварин "науково доведена". 

Ліки від коронавірусу – Секретні матеріали

Ліки від коронавірусу – Секретні матеріали


 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація