У Болгарії відкрили ярмарки, а в Німеччині заборонили поїздки країною: як у Європі святкуватимуть Новий рік-2021

У Болгарії відкрили ярмарки, а в Німеччині заборонили поїздки країною: як у Європі святкуватимуть Новий рік-2021

Фото: Associated Press

На новорічні свята в Європі змінюють карантинні заходи.

Коронавірус у 2020 році став вироком для тисяч людей, змінив плани мільйонів і вплинув на життя й економіку кожної без винятку країни світу. Попри те, що влітку ситуацію з поширенням COVID-19 вдалося дещо стабілізувати і взяти під контроль, із приходом зими недуга з новою силою почала вражати людей. Період гулянь і свят, коли люди багато контактують одне з одним, вже незабаром, а статистика хворих і померлих росте на очах. Тож, щоби вберегти життя громадян, деякі уряди країн запроваджують додаткові обмеження на Різдво й Новий рік, інші — після свят.

Які карантинні обмеження будуть діяти в Європі на свята, у кого буде найсуворіший локдаун і коли, та яка ситуація з коронавірусом в європейських країнах, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Німеччина

Від 16 грудня в Німеччині починає діяти найсуворіший в історії країни карантин. Він триватиме щонайменше до 10 січня. У всій країні зачиняться магазини роздрібної торгівлі, окрім продовольчих. З дотриманням карантинних вимог працюватимуть аптеки, галантереї, бензоколонки, банки, ощадкаси й поштові відділення. У школах припинять навчання у класах, а також закриють дитячі садки.

Попри посилення карантину уряд все ж таки дозволить святкувати Різдво, але з обмеженнями. Протягом різдвяних свят, від 24 до 26 грудня, дозволені зустрічі у вузькому сімейному колі, але за участю не більше від п'яти осіб без урахування дітей до 14 років. Натомість під час святкування Нового року (31 грудня та 1 січня) заборонені зібрання. Людям також рекомендували відмовитися від запуску феєрверків.

Під час локдауну дозволено відвідувати храми, але з дотриманням соціальної дистанції і маскового режиму. Утім, співати заборонено. До слова, на великі богослужіння допускатимуть лише за попереднім записом.

Німцям також рекомендували утриматися від поїздок між регіонами або за кордон від 16 грудня до 10 січня. Винятки можуть становити випадки, коли це абсолютно необхідно.

У Німеччині запровадять повний локдаун

У Німеччині запровадять повний локдаун

Франція

Через пандемію французи не зможуть влаштовувати новорічні гуляння на вулиці. За інформацією France 24, від 15 грудня в країні діятиме комендантська година від 20:00 до 06:00.

На Новий рік і Різдво обмежень на поїздки між регіонами Франції не буде, але діятиме комендантська година. Музеї, театри й кінотеатри будуть зачинені ще три тижні.

"Ми досі не вийшли з другої хвилі епідемії. Необхідно зменшити масові зібрання напередодні Нового року, щоб запобігти новому спалаху і можливому третьому локдауну в 2021 році", — сказав міністр охорони здоровʼя Франції Олівʼє Веран.

Водночас Франція вирішила не закривати на зимові канікули свої гірськолижні курорти, але заборонила відчиняти там ресторани і бари, також під забороною підйомники. Французам, які поїдуть кататися на лижах, до прикладу, в іншій країні, треба після повернення провести сім днів  на карантині.

Станом на 18 грудня у Франції зафіксовано 2,48 млн випадки коронавірусу. За увесь період пандемії померло понад 59 тисяч людей, одужали — понад 184 тисячі людей.

Чехія

У Чехії, як пише Czech Radio, від початку грудня дещо послабили карантин і дозволили відчинитися магазинам, торговим центрам, ресторанам, барам і готелям. Працювати вони можуть за умови дотримання обмежень. Так, ресторани зобов'язали приймати лише 50% відвідувачів. Магазини й торгові центри повинні також стежити за кількістю клієнтів і забезпечувати щонайменше 15 кв. м на одну людину.

Уряд Чехії також скасував комендантську годину і зняв заборону на розпивання алкоголю в громадських місцях. Також запрацювали фітнес-центри та спортивні зали, басейни, музеї, парки, бібліотеки. Театри і кінотеатри поки що залишаються зачиненими.

Водночас міністр внутрішніх справ Ян Гамачек попередив про можливість повернення жорстких обмежень на свята. Він уточнив, що потрібно бути готовими до того, що перед Різдвом обмеження будуть посилені знову. За його словами, ситуація з коронавірусом після гулянь у січні може бути значно гірша, аніж восени. Тому уряд країни ще розглядає різні варіанти.

Станом на 15 грудня уряд Чехії все ж ухвалив рішення про посилення карантину на різдвяні і новорічні свята. Як сказав міністр охорони здоров'я Чехії Ян Блатни, Різдво цьогоріч буде зовсім іншим. Обмеження починають діяти від 18 грудня. Впроваджується четвертий, більш жорсткий, рівень епідеміологічної небезпеки.

Таким чином забороняється:

  • робота ресторанів і кафе (тільки на виніс),
  • готелів і пансіонатів,
  • фітнесклубів, спортзалів, тренуватися на майданчиках непрофесійним спортсменам;
  • збиратися групами більше двох осіб, виключення - сім'ї з дітьми.

Діятиме знову комендантська година від 23:00 до 5:00. Для того, щоб потрапити до будинків для літніх людей, треба надати негативний тест на коронавірус.

Зважаючи на початок гірськолижного сезону, уряд дозволив працювати деяким розвагам на курортах, але готелі будуть зачинені. Тому приїхати в гори можна буде лише на один день, без ночівлі.

Будуть працювати:

  • гірськолижні спуски,
  • фунікулери,
  • підіймачі,
  • дрібні магазини,
  • перукарні/салони краси.

У країні станом на 18 грудня зафіксовано за час пандемії понад 602 тис. випадків зараження коронавірусом, понад 10 тисяч померли, і 523 тисяч одужали.

Польща

Від 28 грудня і до 17 січня у Польщі діятимуть суворі обмеження, в яких країна зустрічатиме Новий рік. Так, від 19:00 31 грудня до 6 ранку 1 січня в Польщі запроваджують комендантську годину. Поки невідомо, чи скасують карантин після 17 січня.

Протягом свят полякам рекомендують обмежити спілкування і пересування. Самі ж торговельні центри, готелі (навіть для службових поїздок), гірськолижні спуски не працюватимуть у період посиленого карантину.

Перестануть знову працювати тренажерні зали, фітнесклуби й аквапарки. Також заборонена робота ресторанів, кафе (тільки на винос). Також у Польщі не можна проводити весілля й вечірки.

Працюватимуть на період новорічних свят у ТРЦ лише аптеки та продуктові магазини. Вийти з дому можна буде тільки за крайньої потреби, наприклад, в аптеку або на роботу.

Португалія

У Португалії подовжили режим надзвичайного стану до 7 січня. Так, на більшій частині території діє комендантська година від 23.00 до 05.00 в будні й від 13.00 до 05.00 у вихідні дні. 

Але напередодні Нового року, 31 грудня, комендантська година діятиме за режимом буднього дня, а від 1 до 3 січня як у вихідні.

Станом на 18 грудня у Португалії зафіксовано 363 тис випадків коронавірусу. За увесь період пандемії померло понад 5 тисяч людей, одужали — понад 287 тисяч людей.

Нідерланди

У Нідерландах локаун буде діяти аж до 19 січня. Він охопить місця масових скупчень людей. Також від 15 грудня всі, хто прибувають з-за меж ЄС у Нідерланди, повинні надати в аеропорту негативний результат тесту на коронавірус. 

Зачиняються:

  • всі другорядні магазини,
  • всі громадські установи,
  • салони краси, перукарні,
  • музеї, зоопарки,
  • тренажерні зали, басейни і сауни,
  • ресторани і кафе (лише на виніс),
  • всіх школи, коледжі і університети, виняток - складання іспитів або участь в практичних заняттях.

Дозволяється:

  1. робота ринків,
  2. робота аптек,
  3. робота хімчисток,
  4. робота пралень,
  5. робота бібліотек для обміну книг,
  6. робота готелей (але без харчування),
  7.  робота похоронних бюро,
  8. гуляти та займатися спортом на вулиці групами до двох осіб,
  9. робота громадського транспорту, але для "важливих поїздок".

Також встановлено обмеження щодо гостей, від 15 грудня вдома можна приймати не більше двох осіб. Виняток лише Різдво, 24, 25 і 26 грудня, тоді можна буде запросити трьох.

До слова, у Нідерландах станом на 18 грудня зафіксовано понад 662 тисячі випадків коронавірусом, від наслідків недуги померли в країні 10 тисяч пацієнтів, одужали - понад 8 тисяч людей.

Австрія

Країна вийшла з режиму ізоляції 7 грудня, але ресторани й готелі будуть зачинені до 6 січня 2021 року. Також під забороною вуличні гуляння від 20:00 до 06:00, діє комендантська година. Забороняються масові заходи, закриті громадські місця. Порушникам загрожує штраф у сумі €150.

Водночас, від 24 грудня в Австрії мають запрацювати підйомники, проте готелі й заклади громадського харчування будуть закритими до 7 січня. Тим мандрівникам, які приїздять до Австрії із "червоних" країн, слід буде піти на десятиденний карантин. Таке обмеження діє від 7 грудня до 10 січня.

Також на Різдво і Новий рік дозволять збиратися компаніям до десяти осіб. У країні запрацюють роздрібні магазини і підприємства сфери послуг: перукарні та салони краси. Крім того, відкриються дитячі садки, початкові й середні школи. Утім, учні старших класів продовжать навчатися дистанційно.  

Італія

В Італії вводять нові обмеження на період майбутніх святкових відпусток із обов'язковим 14-денним періодом ізоляції для туристів. Всім іноземцям, які прижджатимуть від 18 грудня 2020 року до 7 січня 2021 року, треба буде просидіти на карантині протягом двох тижнів. Також потрібно надати негативний тест на коронавірус, взятий за 72 години до поїздки, а також заповнити документи і вказати місце свого тимчасового проживання.

Крім того, від 24 грудня до 2 січня, в Італії діятиме нічна комендантська година, будуть обмеження на пересування між регіонами, магазини, бари і ресторани на вихідні та у святкові дні будуть зачинені.

Так, людям планують дозволити переміщатися між регіонами лише у роботі, для лікування або у невідкладних справах. На Різдво і в Новий рік жителям Італії буде заборонено залишати міста, де вони живуть.

"Це необхідний захід обережності для того, щоб захистити тих, кого ми любимо", — прокоментував введення обмежень Джузеппе Конте.

Іспанія

Нещодавно в Іспанії подовжили карантин до 9 травня 2021 року. На новорічні свята країна вирішила вжити додаткові заходи. Так, від 23 грудня до 6 січня в Іспанії буде заборонено переміщення людей між регіонами, окрім як відвідування сім'ї. Також будуть винятки для поїздок на роботу та до лікаря

Максимальну кількість учасників 24, 25 та 31 грудня та 1 січня збільшать від шести до десяти людей включно з дітьми. Крім того, на Святвечір та на Новий рік перенесуть початок дії комендантської години на 01:30 ночі. Наразі вона діє майже у всій країні з 23:00 до 06:00 години, водночас керівники регіонів можуть змінювати її часовий період. 

Болгарія

У столиці Болгарії Софії дозволили, щоб запрацювали різдвяні ярмарки, але вони повинні закриватися щодня о 20:00. Спочатку для міста планували три різдвяні ярмарки. Але плани щодо двох були скасовані, оскільки на них виявили порушення обмежень щодо споживання їжі та напоїв, а також соціальної дистанції.

Новорічну ялинку у Софії офіційно запалили о 19:00 1 грудня. Щоби запобігти скупченню людей, концертної програми не було. Транспорт їздить у Софії за старим графіком. Але поліцейські продовжують стежити за тим, щоб пасажири були в захисних масках.

Також впродовж наступного місяця у Болгарії залишатимуться зачиненими усі крамниці з товаром не першої необхідності, нічні клуби, кафе, ресторани та спортивні зали. Також закритими будуть середні школи, тоді як учні початкових класів зможуть повернутися до навчання 4 січня. 

Греція

Уряд на новорічні свята вирішив зробити деякі послаблення. Так, магазинам, які продають прикраси для різдвяних свят, дозволили відкритися від 7 грудня. Але щодо туристів, то їм після прибуття потрібно буде проходити 10 днів самоізоляції. Також країна вимагає у мандрівників результати тесту на коронавірус перед від'їздом і після прибуття.

Також від 14 грудня в країні відкрилися перукарні. Церкви будуть працювати тільки на Різдво і Хрещення з обмеженнями за кількістю відвідувачів.

Грузія

Наразі в країні діє комендантська година. Виходити на вулицю не можна від 21:00 до 05:00. Виняток – 31 грудня і 6 січня. Також на новорічні й різдвяні свята у Грузії обіцяють послабити й інші обмеження.

Зокрема, від 24 грудня до 2 січня, очікується, що мають відчинитися ТРЦ і ринки, запустять громадський транспорт і відновлять міжміські перевезення. Потім від 3 до 15 січня частковий локдаун повернуть.

Хорватія

У країні заборонені будь-які ярмарки, а кафе відкриті до 22:00, продаж алкоголю заборонено від 22:00 до 6:00.

Громадський транспорт може працювати тільки із наповненістю на 40%. У готелях заборонено проводити різдвяні й новорічні вечірки.

Кількість хворих на коронавірус у світі

Загальна кількість хворих коронавірусом у світі сягнула 75 млн осіб. Наразі від початку пандемії зафіксовано 1,6 млн смертей, але 42,4 млн людей змогли одужати від коронавірусу.

Перша п'ятірка країн з найвищою захворюваністю на COVID-19, за даними Університету Джонса Гопкінса, має такий вигляд: США (17,2 млн), Індія (9, 9 млн), Бразилія (7,1 млн), Росія (2,7 млн), Франція (2,5 млн).

До слова, в Україні діятимуть додаткові обмеження від 8 до 24 січня включно. Що буде заборонено, а що дозволено під час локдауну: повний перелік читайте у нашому матеріалі.

Також перед новорічними святами ТСН.ua поспілкувався із головним санітарним лікарем країни Віктором Ляшком і розпитав, як не підхопити коронавірус під час гулянь, чому уряд впровадив лоукдаун на наступний день після Різдва, на які результати очікують завдяки обмеженням та коли COVID-19 в Україні піде на спад.  

Віктор Ляшко ексклюзивно розповів про перспективи січневого локдауну в Україні

Віктор Ляшко ексклюзивно розповів про перспективи січневого локдауну в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація