Хвороба нова і досі не досліджена.
Коронавірусом можуть заражатися повторно. У тих, хто безсимптомно переніс COVID-19, можуть бути інфаркти та інші ускладнення.
Про це заявила в інтерв'ю "Главкому" головна лікарка київської лікарні №4 Тетяна Мостепан.
"Тим, хто на початку розповідали про нібито безсимптомність хвороби, і у них взагалі нібито все добре, я тоді ще сказала, що рано про це говорити. Дійсно, ми бачимо статті про те, що деякі з тих, хто безсимптомно переніс цю хворобу, через місяць спостерігають міокардити, у когось страшенні головні болі чи подагра, а в інших – проблеми з нирками", -розповіла вона.
На її думку, повторне зараження - це, можливо, така відповідь імунної системи. "Ми бачили кілька випадків, коли хворий начебто одужав, але через три тижні знову захворів. А були люди, які в травні перехворіли, а зараз знову хворіють", - сказала Мостепан.
Нагадаємо, раніше Мостепан говорила, що комп`ютерну томографію легенів у разі коронавірусу потрібно робити лише за призначенням лікаря. Водночас, УЗД-дослідження, за її словами, краще відображає картину.