У Бельгії половина всіх смертей від коронавірусу припадає на будинки для людей похилого віку

У Бельгії половина всіх смертей від коронавірусу припадає на будинки для людей похилого віку

Фото: Associated Press

Amnesty International звинуватила бельгійську владу у порушенні прав людини.

Від початку пандемії COVID-19 у Бельгії зафіксували понад 10 тисяч летальних випадків серед людей, які проживали у будинках для людей похилого віку. 

Про це у п'ятницю, 18 грудня, повідомляє The Associated Press.

Як розповів представник бельгійського Міністерства охорони здоров'я Ів Ван Летем, від ускладнень коронавірусу померли 10 270 мешканців будинків відпочинку для пенсіонерів. Це понад 56% усіх жертв нового захворювання в країні.

Минулого місяця Amnesty International оприлюднила звіт, у якому звинуватила владу Бельгії у порушенні прав людини. В організації заявили, що урядовці "кинули" тисячі пенсіонерів, які померли у пансіонатах, так і не отримавши медичної допомоги.

Бельгія є однією з найбільш постраждалих країн Європи. Від початку пандемії SARS-CoV-2 тут "підхопили" понад 618 тисяч людей. З них 18 371 пацієнт не зміг побороти нову інфекцію, тоді як ще понад 42 тисячі - вилікувалися.

Під час першої хвилі навесні минулого року більшість смертей, пов’язаних із COVID-19, у Бельгії зафіксували саме у будинках для людей похилого віку. За словами Ван Летема, ситуація покращилася, але залишається "нестабільною і складною".

Раніше у ВООЗ закликали європейців "не ризикувати" та залишатися вдома на Різдво. Водночас Бельгія до свят вирішила послабити карантинні обмеження. 

Як повідомлялося, Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) може схвалити вакцину від коронавірусу наступного тижня. Очікується, що країни-члени Європейського Союзу розпочнуть масову вакцинацію препаратом компаній Pfizer та BioNTech 27 грудня

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація