"Тут - пекло на землі": мер Немирова розповів про 16 днів у лікарні Вінниці з коронавірусом

"Тут - пекло на землі": мер Немирова розповів про 16 днів у лікарні Вінниці з коронавірусом

фото / Віктор Качур Facebook

Дружина Віктора Качура знепритомніла під час обстеження чоловіка.

У Вінницькій області міський голова Немирова Віктор Качур подолав COVID-19. Позитивний результат тесту чоловік отримав 20 серпня. Коронавірусом заразилась і його дружина Ірина.

Про це Віктор Качур повідомив на своїй сторінці у Facebook. Міський голова 16 днів перебував у лікарні та понад 20 днів приймав антибіотики. У нього та його дружини вірус уразив 2/3 легень.

"У соцмережах пишуть про штучність, нагнітання ситуації, що вірусу не існує і т.д., то хочу сказати, що це пишуть ті, хто ще не зіштовхнувся із цим вірусом. Коли ти бачиш своїми очима хворих, спілкуєшся з лікарями, а потім читаєш те, що пишуть в соцмережах, то здається, що існує якась інша реальність", - написав Віктор Качур.

Міський голова розповів сайту "33-канал" подробиці боротьби з коронавірусом та що йому вдалось побачити у лікарні за час свого лікування.

"Після такого увесь скепсис про коронавірус зникає, бо тут – пекло на землі", - каже Віктор Качур, якого днями виписали з лікарні, де його разом з дружиною Іриною медики рятували від коронавірусу.

БУЛИ СИМПТОМИ ХВОРОБИ, АЛЕ ТЕСТИ ВІРУСУ НЕ ЗНАЙШЛИ 

"Ми ще тільки починаємо боротьбу зі справжнім COVID-19. Статистика це щодня демонструє. А скільки ще непідтверджених випадків, коли у людини усі симптоми коронавірусу, а тести - негативні. Так у моєї дружини сталося. Тільки тепер, після тривалого лікування встановили, що вона уже перехворіла і у неї виробилися антитіла. А до цього усі тести були негативними. Тому потрібно орієнтуватися на симптоми", - розповів Віктор Качур.

Міський голова каже, що вже відчував недугу, але тест коронавірусу спершу теж не виявив.

"У мене, як з’явилися перші симптоми, тест не показав коронавірусу. Думав, що з’їв холодного кавуна і почало дерти в горлі. Мене лікували наші немирівські лікарі, призначили антибіотики, уколи, таблетки, але таке лікування не допомагало, ставало тільки гірше…", - згадує Віктор Качур.

Аби з'ясувати, чому лікування не допомагає, міський голова поїхав на обстеження. У цей час його дружині стало погано.

"На десятий день уже поїхали робити мені УЗД, шукати причину такого стану. Дружина у цей час сиділа в коридорі і раптово втратила свідомість. Як виявилося, у неї був тиск 70 на 50. "Швидка" одна, потім реанімаційна бригада – і нас обох терміново повезли до Вінниці. Оце нас і врятувало. Бо за 10 днів у нас обох було уражено вже 2/3 легень, процес був незворотний, прогнози були невтішні… Але завдяки лікарям та медсестрам Вінницької районної лікарні ми змогли побороти COVID-19. Нам тепер до кінця днів молитися за наших медиків", - розповідає Віктор Качур.

фото / Віктор Качур Facebook

"ТУТ СТРАШНЕ, ЩО РОБИТЬСЯ"

Міський голова каже, що лікарня, у якій він перебував - заповнена, а лікарі - виснажені. Медичні сестри у захисних костюмах усю зміну не відходять від хворих, а їх щодня збільшується.

фото / Віктор Качур Facebook

"Під вікнами лікарні черги "швидких". А якось навіть родичі хворого викликали поліцію, бо у лікарні не хотіли приймати. Хоча лікарня дійсно переповнена, ліжка для пацієнтів уже й в оглядовій і навіть в ординаторській… Медики не встигають, бо усі хворі важкіУсю ніч стогнав чоловік із сусідньої палати: "Не можу, не можу…" Це чула його донька, яка не відходила від вікон лікарні і просила: "Тату, тримайся"… І такі ситуації непоодинокі", - згадує Віктор Качур.

Міський голова каже, що у лікарню потрапили і його колеги.

"У цій же лікарні опинилися мої колеги – міський голова Іллінців та сільський голова з села Боблів, інші керівники області. Лікарі та медсестри мене просили підтримати їх, щоб не здавалися і боролися з недугою… Тут страшне що робиться… А люди на вулицях, у транспорті, магазинах не дотримуються елементарних заходів безпеки – дистанції та масочного режиму у місцях скупчення. Невже дійдемо, що через місяць лікарі будуть обирати, кого рятувати в першу чергу?", - каже Віктор Качур.

За словами чиновника, заповнені лікарні - це не єдина проблема.

фото / Віктор Качур Facebook

"Наші лікарі хоч уже навчилися лікувати коронавірус, але в аптеках дефіцит медикаментів. Щоб знайти (необхідний препарат, - ред), мій син з невісткою об’їздили всю Вінницьку область і навіть Житомирську", - зазначив чоловік.

На щастя, Віктору Качуру та його дружині вдалось подолати коронавірус, утім попереду - тривала реабілітація.

"Ковід не минає безслідно… Я хоч уже маю негативні тести, але попереду ще довготривалий період реабілітації. Такого, як ми з дружиною пережили, і ворогу не побажаєш… Тому закликаю усіх земляків і не тільки берегти своє здоров’я і бути відповідальними", - резюмував мер Немирова Віктор Качур.

Нагадаємо, в Організації об'єднаних націй заявили, що спалах коронавірусної хвороби COVID-19 у світі виходить з-під контролю. В ООН наголосили, що кількість жертв пандемії наближається до мільйона.

Повʼязані теми:

Наступна публікація