Нові вимоги будуть чинними щонайменше до 1 березня 2021 року.
Пасажирів, які прибуватимуть до Туреччини, зобов'яжуть надавати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, отриманий щонайбільше за 72 години до здійснення подорожі.
Про це у п'ятницю, 25 грудня, заявив міністр охорони здоров'я країни Фахреттін Коча, повідомляє Anadolu Agency.
Зазначається, що від 28 грудня відповідні обмеження почнуть діяти для пасажирів авіаліній. Водночас від 30 грудня вимога щодо тесту поширюватиметься також на мандрівників, що прибувають до країни наземним та морским транспортом.
"Ті, хто не надасть (негативні результати. - Ред.) тестів біля прикордонних воріт при в'їзді до нашої країни, будуть поміщені на карантин за адресами, де вони проживають", - наголосив Коча. За його словами, відповідні вимоги будуть чинними щонайменше до 1 березня 2021 року.
Міністр пояснив, що нові заходи щодо міжнародних перевезень необхідні у зв'язку із прискоренням пандемії COVID-19 та збільшенням кількості заражень в усьому світі.
Минулої неділі Туреччина, на тлі виявлення нового штаму коронавірусу, тимчасово заборонила авіарейси із Великої Британії, Данії, Нідерландів та Південної Африки. Водночас у середу в країні все ж вирішили відновити сполучення з Нідерландами.
Нагадаємо, що у 2020 році українці обійшли росіян і німців серед приїжджих до турецького курорту Анталія. Загальна кількість тих, хто цього літнього сезону відвідав місто склала близько мільйона людей. Серед них третина - це українські громадяни.
Як повідомлялося, на території Великої Британії заявили про новий штам COVID-19. Його знайшли у двох приїжджих із ПАР. "Цей новий варіант викликає велике занепокоєння, оскільки він ще більш заразний, і, схоже, мутував далі, ніж новий варіант, який був виявлений у Великій Британії", - заявив міністр охорони здоров'я Метт Генкок.
Раніше Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VUI – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники. За словами прем’єр-міністра Бориса Джонсона, вірус може бути на 70% більш заразним.
Водночас у Нігерії зафіксували два випадки захворювання на новий штам COVID-19, який відрізняється від виявлених раніше у Великій Британії та Південо-Африканській Республіці.
У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою "підігрівають" науковці.
Тим часом ВООЗ заявила, що COVID-19 мутує повільніше за сезонний грип.