Тривають задовго: Зеленський доручив Степанову пришвидшити закупівлю засобів захисту

Тривають задовго: Зеленський доручив Степанову пришвидшити закупівлю засобів захисту

Фото: Офіс президента України

У нараді взяли участь представники Кабінету Міністрів і правоохоронних органів.

Детальний перехід до адаптивного карантину та питання закупівлі засобів індивідуального захисту обговорили на традиційній нараді під головуванням президента України Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусу, повідомляє Офіс глави держави.

Президент заявив, що закупівлі засобів індивідуального захисту тривають довго і дав завдання МОЗ пришвидшити це процес. "Лікарні, медики, аптеки – скрізь мають бути маски, дезінфектори, обладнання. Закупівлі тривають задовго. Треба шукати виходи, щоб скоротити цей процес, щоб надалі міністерство закуповувало все швидше. Яка у нас складна бюрократія, ми знаємо. Знайдіть шляхи спростити її. Кожна затримка може коштувати нам життів. У світі очікують на другу хвилю коронавірусу. Ми порівняно добре пройшли першу, хоча, на жаль, втратили понад 600 життів. Маємо бути готові з усіма процедурами й надалі", – наголосив Володимир Зеленський.

Своєю чергою, міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що в Україну було доправлено літаком понад 100 тисяч респіраторів завдяки допомозі однієї з національних компаній, також налагоджена співпраця зі Світовим банком щодо закупівлі всього необхідного, а з наступного тижня укладатимуться контракти щодо майбутніх закупівель. Також на нараді порушили питання надання можливості українським виробникам масок та інших засобів захисту експортувати свою продукцію за умови, що її неможливо продати в Україні, але вона відповідає вимогам інших держав. Президент підтримав це. Вже наступного тижня Кабінет Міністрів напрацює потрібні рішення.

Зокрема, ще на нараді йшлося про те, що шість областей ще не готові до пом'якшення заходів безпеки. Це Чернівецька, Рівненська, Львівська, Київська області, а також Закарпаття та Волинська область. Ці регіони не відповідають критеріям щодо показників захворюваності, заповненості ліжок у лікарнях та кількості тестувань, які дали б змогу перейти до адаптивного карантину на нинішньому етапі. В інших областях дозволяють певні пом’якшення, однак не зобов’язують до них, адже місцева влада має дивитися, наскільки можливо впроваджувати ці заходи в тій чи іншій ситуації. Йдеться про відкриття дитячих садків, запуск громадського транспорту, проведення спортивних заходів без глядачів за участі не більше 50 осіб, релігійні заходи за участі не більше однієї особи на 10 кв. м площі будівлі, роботу готелів, крім функціонування в них ресторанів та спа-зон. Усе це – за умови дотримання заходів безпеки.

Нагадаємо, у МОЗ повідомили, що станом на 23 травня в Україні 9 областей не готові до переходу на другий етап пом'якшення карантину. Вони не виконали обов'язкових умов для цього. 

Відкриття дитсадків: чому вихователям майже неможливо виконати всі карантинні вимоги

Відкриття дитсадків: чому вихователям майже неможливо виконати всі карантинні вимоги

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація