Три правила: інфекціоністка розповіла, як правильно виходити з карантину, щоб не захворіти на коронавірус

Три правила: інфекціоністка розповіла, як правильно виходити з карантину, щоб не захворіти на коронавірус

Фото: ТСН.ua

Коронавірус не припинив циркулювати.

Незважаючи на вихід з карантину, коронавірус не припинив циркулювати. Тому люди мають дотримуватися правил безпеки для самих себе.

З них три є найбільш важливими. Про це розповіла інфекціоністка, медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова в ефірі ТСН.19:30.

Перше правило, за її словами, це соціальна дистанція. Треба намагатися тримати дистанцію в аптеках, магазинах. Цього часто не відбувається, зазначила вона.

Друге правило. Якщо у вас є мінімальні симптоми будь-якого захворювання, яке схоже на застуду – невисока температура, кашель, нежить, першіння в горлі – не треба йти на роботу, аби не заражати інших людей.

Третє правило стосується гігієни рук. Люди недостатньо добре миють руки, пояснила інфекціоніста. А до цього треба ставитися дуже серйозно, наголосила вона.

Щодо дітей, то Булавінова зазначила, що вони не є групою ризику по коронавірусу, але можуть заражати своїх бабусь та дідусів з групи ризику.

Експертка наполягає, що діти навіть з мінімальними симптомами хвороби не повинні ходити до дитсадка.

"Навіть якщо вони не є небезпечними для інших дітей, вони можуть заразитися від іншої дитини і принести це додому і заразити бабусю і дідуся. А треба їх поберегти", - пояснила Катерина Булавінова.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України має орієнтовні дати переходу до наступного етапу зняття карантину, однак це буде можливо лише за умови досягнення певних показників.

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація