"Три ключові речі": Ляшко закликав українців дотримуватись правил безпеки для запобігання поширенню коронавірусу

"Три ключові речі": Ляшко закликав українців дотримуватись правил безпеки для запобігання поширенню коронавірусу

Фото: УНІАН

Порушення призводять до того, що відбуваються інфікування COVID-19.

На сьогодні в Україні кожен шостий суб’єкт господарювання порушує протиепідемічні норми, дотримання яких убезпечить людей від зараження коронавірусом COVID-19. Протиепідемічні рекомендації прописані для ресторанів, офісних приміщень, салонів краси, спортзалів, басейнів, ринків, торговельно-розважальних центрів.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, у суботу, 20 червня, повідомляє пресслужба МОЗ.

"Ці порушення призводять до того, що відбуваються інфікування. Є порушення й в транспорті. Ми повинні розуміти, що  наша спільна мета - подолати епідемію коронавірусної хвороби. Ніхто не зацікавлений в продовженні карантину. Нам всім тяжко. Але ми повинні зрозуміти і дотримуватись прописаних норм", - сказав він.

Ляшко закликав українців дотримуватись протиепідемічних правил безпеки та нагадав розроблені норми для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19.

Так, одне з ключових правил: працівники, які приходять до цих закладів, повинні зранку пройти термометрію. Відвідувачів на територію магазину, ТРЦ тощо повинні допускати, виходячи з норми 1 людина на 10 метрів квадратних.

"Ця норма прописана для того, щоб можна було дотримуватися соціальної дистанції в розмірі 1,5 метра. Тому суб’єкт господарювання, який допускає людей на територію магазину, супермаркету, ТРЦ повинен знати площу цієї будівлі і знати кількість людей, яких він допускає всередину", - підкреслив головний санлікар.

Перебуваючи в будівлі громадського приміщення, потрібно одягати на обличчя маску, яка обов’язково має прикривати і ніс. Адже тільки таке носіння захисної маски дозволяє запобігти інфікуванню інших людей, наголосив Ляшко.

Крім того, не можна заходити в громадський транспорт, в приміські електрички без маски на обличчі. За цим повинні стежити перевізники. Автоперевізники не повинні допускати в автобус людей більше, ніж передбачено технічним паспортом для сидячих місць.

В закладах громадського харчування, які відкриті для відвідувань всередині закладу, повинна дотримуватись норма щодо розміщення кількості осіб за одним столом, мають бути забезпечені умови соціального дистанціювання: люди за різними столиками мають знаходитися на відстані 1,5 метра. Меню повинно бути одноразовим, або таким, що підлягає дезінфекційній обробці.

В кожному з перелічених закладів повинні бути умови для проведення антисептичної обробки рук.

"Ми повинні запам’ятати три ключові речі, які потрібно забезпечити в кожному закладі. Зокрема, без маски ми не входимо всередину будівлі, руки оброблені антисептичним засобом, або має бути доступ до проточної воді з милом. А також потрібно дотримуватись соціальної дистанції 1,5 метри", - резюмував Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше Ляшко заявляв, що медичні маски на вулиці вже можна не носити. Одягати засоби індивідуального захисту потрібно, заходячи усередину приміщень, де є масове скупчення людей.

Медичні маски на вулиці вже можна не носити - Ляшко

Медичні маски на вулиці вже можна не носити - Ляшко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація