Три етапи: Степанов розповів, як проводитимуть масову вакцинацію українців від коронавірусу

Три етапи: Степанов розповів, як проводитимуть масову вакцинацію українців від коронавірусу

Фото: Associated Press

До кінця тижня планується затвердження Національного плану впровадження вакцини проти COVID-19.

Міністерство охорони здоров'я України розробило Національний план впровадження вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 і проведення масової вакцинації громадян. Його затвердження планується до кінця тижня. До роботи над планом МОЗ залучає фахівців від ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Розгортання кампанії вакцинації має три етапи. Про це у четвер, 17 грудня, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

Перший етап

Передбачає щеплення:

 • медичних працівників, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19;
 • військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь в операції Об'єднаних сил;
 • працівників соціальної сфери;
 • людей, які перебувають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та персонал відповідних закладів.

Степанов зазначив, що до плану мають внести і громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Для цього будуть організовані відповідні пункти вакцинації на території України.

Другий етап

Планується вакцинація:

 • людей віком від 60 років, зокрема, тих, які належать до груп медичного ризику;
 • працівників закладів освіти;
 • працівників структур, що забезпечують безпеку держави (Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національна поліція, Збройні сили України тощо).

Третій етап

Це щеплення решти пріоритетних категорій громадян, а саме:

 • людей віком від 18 до 59 років, які належать до груп медичного ризику та інші професійні групи, які мають вищий ризик захворювання на коронавірусну хворобу.

Процес вакцинації

 1. Вакцинація відбуватиметься на базі наявних кабінетів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні їх налічується понад 11 тисяч).
 2. Планується створення мобільних бригад з імунізації, які будуть здатні здійснювати до 190 тисяч щеплень на тиждень.
 3. Буде залучена й мережа сімейних лікарів.
 4. Розглядається й можливість створення тимчасових центрів вакцинації.

Холодовий ланцюг для зберігання вакцин

Степанов зазначив, що вакцини, які будуть закупатися, мають різні умови зберігання, транспортування та сам механізм проведення щеплення. Тому МОЗ розробляє план дій під різні сценарії.

"Через різні вимоги до зберігання вакцин проти COVID-19 МОЗ розробляє відповідні логістичні плани, аби жодної дози вакцини не було втрачено. До процесу зберігання та транспортування вакцин залучатимуться як державні потужності, так і приватні компанії", - повідомив міністр.

Також МОЗ разом з Міністерством цифрової трансформації працюють над створенням єдиної електронної платформи, за допомогою якої громадяни матимуть можливість швидко та просто реєструватися для доступу до вакцинації. Також буде організовано запис на вакцинування телефоном через сімейних лікарів.

Фінансування кампанії з вакцинації

"Провівши детальні розрахунки, ми окреслили суму, яка має бути закладена в бюджет на вакцинацію населення від COVID-19 — 15,1 млрд грн. Але наразі у бюджеті 2021 року на вакцинацію виділено 2,6 мільярда гривень. Ми розуміємо, що цих коштів недостатньо. Тому зараз в екстреному порядку МОЗ шукає шляхи отримання коштів на потреби вакцинації від COVID-19. Загальна сума, яку, сподіваюся, нам вдасться акумулювати на придбання вакцин, — до 2,3 мільярда гривень", - повідомив очільник МОЗ.

Також Степанов зазначив, що вакцинувати треба щонайменше всіх тих громадян, які належать до групи ризику, а це - 21 мільйон осіб. Таку кількість громадян МОЗ хоче вакцинувати протягом 2021 року.

Нагадаємо, раніше Степанов повідомив, що перша вакцина проти коронавірусу може з'явитися в Україні у першому півріччі 2021 року. Робити щеплення планують вже у лютому.

Степанов розповів, коли в Україні почнуть вакцинацію від COVID-19

Степанов розповів, коли в Україні почнуть вакцинацію від COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація