"Третину людей, які померли в Україні від коронавірусу, можна було врятувати": вчений назвав ліки

"Третину людей, які померли в Україні від коронавірусу, можна було врятувати": вчений назвав ліки

Фото: Associated Press

Хворим на COVID-19 можуть допомогти ті, хто вже подолав коронавірус і має антитіла, вважає академік Сергій Комісаренко.

Щонайменше третину людей, які померли від ускладнень коронавірусу в Україні, можна було врятувати. Цьому могло б сприяти лікування важких хворих на COVID-19 антитілами.

Про це заявив директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко, пишуть "Факти".

За його словами, наразі для пацієнтів, які перебувають у важкому стані, призначають дексаметазон. "Це гормональний препарат. Після ретельної медичної перевірки, проведеної у Великій Британії, встановлено, що він є ефективним проти надпотужної реакції імунної системи на проникнення в організм коронавірусу. Занадто сильна імунна відповідь називається цитокіновим штормом. Здавалося б, такий шторм повинен швидко і ефективно подолати хворобу. Але насправді він може призвести до смерті людини", — каже він.

Сергій Комісаренко наголосив, що існують ще одні, причому специфічні (спрямовані на лікування саме COVID-19) ліки — це антитіла.

"Їх можна отримати штучним шляхом, але простіше взяти з крові людей, які перехворіли на коронавірус. На жаль, в нашій країні цей спосіб лікування не застосовується. Я переконаний, що як мінімум третину людей, які померли в Україні від коронавірусу, можна було врятувати, якби їм вводили плазму крові з антитілами (вона називається реконвалесцентна плазма)", — додав він.

За словами академіка, він навіть "звертався до президента України Володимира Зеленського з листом, в якому аргументовано доводив необхідність застосування антитіл".

"На сьогодні в нашій країні понад 100 тисяч осіб одужали від коронавірусу. Хтось із них не захоче або не зможе здати кров за станом здоров'я, у когось виявиться мало антитіл. Припустімо, здадуть шість-вісім тисяч людей. Цього цілком достатньо, адже з 400 грамів плазми крові (стільки зазвичай беруть у одного донора) виходить три дози для лікування коронавірусу. Їх потрібно вводити не всім хворим на COVID-19, а тільки тим, у кого недуга минає важко, з ускладненнями. Тому ми мали б набагато більше доз, ніж пацієнтів, які їх потребують", — зазначає вчений.

Нагадаємо, плазму крові перехворілих як метод лікування COVID-19 активно досліджують науковці у всьому світі. Десятки робіт вже довели, що антитіла в плазмі значно пом’якшують перебіг хвороби. Як саме працює цей метод та які є світові дослідження — дивіться у сюжеті "Сніданку з 1+1". 

Лікування плазмою: як це працює і коли так почнуть лікувати COVID-19 у нас

Лікування плазмою: як це працює і коли так почнуть лікувати COVID-19  у нас

Нагадаємо, раніше Сергій Комісаренко розповів, що коронавірус мутував і став більш заразним

Повʼязані теми:

Наступна публікація