Третина пацієнтів, які перенесли коронавірус, за 4 місяці знову опинилися у лікарні: дослідження

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
2611
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Третина пацієнтів, які перенесли коронавірус, за 4 місяці знову опинилися у лікарні: дослідження

Фото: фото: Наталя Нагорна

Фахівці вивчили медичні картки майже 48 000 людей, які лікувалися від коронавірусу.

У Британії майже третина пацієнтів, які перенесли коронавірус, за 4 місяці знову потрапили до лікарні з COVID-19.  Кожен восьмий пацієнт з госпіталізованих помер.

Про це повідомляє The Guardian.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона, Управління національної статистики та Університету Лестера порівняли медичні картки майже 48 000 людей, які лікувалися від коронавірусу та були виписані з медзакладу до 31 серпня 2020 року, із записами контрольної групи людей серед загальної кількості.

Ці записи використовувались для відстеження частоти смертності та діагнозів для ряду захворювань органів дихання, серця, нирок, печінки та метаболізму, таких як діабет.

Через 140 днів майже третина пацієнтів з коронавірусом, яких виписали з лікарні, знову ушпиталили і і приблизно кожен восьмий помер, ці показники значно вищі, ніж у контрольної групи.

"Це викликає занепокоєння, і ми повинні сприйняти це серйозно. Нам потрібно стежити за пацієнтами, котрі перенесли коронавірус, щоб ми могли вчасно виявити порушення функції органів", - сказав доктор Амітава Банерджі з Інституту інформатики охорони здоров'я при Університетському коледжі Лондона.

Незрозумілі симптоми, які зберігаються більше чотирьох місяців, часто описуються як "тривалий ковід" або "синдром коронавірусу", але лікарі вивчають пошкодження органів, яке може бути спричинене інфекцією.

Дослідження показало, що SARS-CoV-2 може викликати хвороби серця, діабет і респіраторні захворювання.

"Досі ми розглядали хвороби серця, нирок і діабет як фактори ризику для пацієнтів з COVID-19, але патології можуть бути також і ускладненнями після перенесеного захворювання" -,
– сказав один із авторів дослідження Амітаві Банерджі.

Крім того, вчені з'ясували, що серед колишніх пацієнтів з COVID-19 збільшилася кількість нових діагнозів респіраторних та серцевих захворювань, а також діабету.

Нагадаємо, що офіційну статистику коронавірусу в Україні можна на 10 множити, на п'ять так точно. Про це розпвіла інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка, заслужена лікарка України Ольга Голубовська.

Новини України: у Вінниці почали вакцинувати від коронавірусу правоохоронців

Новини України: у Вінниці почали вакцинувати від коронавірусу правоохоронців

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2611
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація