Трамп заявив, що Китай "не навмисно" випустив коронавірус

Трамп заявив, що Китай "не навмисно" випустив коронавірус

Фото: Associated Press

За його словами, причиною цього була некомпетентність.

Президент США Дональд Трамп вважає, що Китай "не навмисно" випустив коронавірус у світ.

Про це він розповів в інтерв’ю Fox News, передає "Інтерфакс".

"Вірус вирвався з Китаю, ймовірно, через некомпетентність. Напевно, вони не знають, як це сказати. Ми хотіли діяти спільно і допомогти їм, але вони не захотіли, щоб ми діяли спільно", - сказав Трамп.

Він також зазначив, що найближчим часом опублікує заяву щодо фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я, яку він називає "маріонеткою" Китаю.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Коронавірус у світі: найкритичніша ситуація з недугою - у Сполучених Штатах

Коронавірус у світі: найкритичніша ситуація з недугою - у Сполучених Штатах

Повʼязані теми:

Наступна публікація