Трамп відповів на критику медиків щодо свого рішення вживати сумнівні ліки для профілактики коронавірусу

Трамп відповів на критику медиків щодо свого рішення вживати сумнівні ліки для профілактики коронавірусу

Фото: Associated Press

Трамп вирішив вживати гідроксихлорохін після того, як новим коронавірусом заразилися двоє співробітників Білого дому.

Президент США Дональд Трамп "індивідуально вирішив" вживати протималярійний препарат гідроксихлорохін для профілактики захворювання на COVID-19.

Про це очільник Сполучених Штатів заявив у вівторок, 19 травня, пише АР.

Як повідомлялося, американські медексперти закликали людей "не брати Трампа за взірець", оскільки ефективність ліків від COVID-19, які він вживає для профілактики, не доведена.

Ба більше, згідно аналітичних даних щодо використання препарату у клініках для ветеранів у Сполучених Штатах, серед тих, хто отримував гідроксихлорохін, спостерігалось більше смертей, ніж серед тих, кого лікували стандартними методами.

Однак Трамп ці дослідження назвав "помилковими": "Якщо ви подивитеся на одне дослідження, єдине погане дослідження, то вони давали його (гідроксихлорохін - ред.) людям, які були в дуже поганій формі. Вони були дуже старі. Майже мертві". 

Трамп також пояснив, що вирішив вживати протималярійний препарат після того, як нову коронавірусну інфекцію підхопили двоє співробітників Білого дому. 

"Це рішення прийняте індивідуально", - додав американський президент, натякнувши, що інформацію про небезпеку гідроксихлорохіну розповсюджують, аби скомпрометувати очільника країни. 

Нагадаємо, що нещодавно фахівці Департаменту охорони здоров'я в штаті Нью-Йорк та університету в Олбані дійшли до висновку, що гідроксихлорохін може не допомагати у лікуванні COVID-19, а, натомість, підвищувати ризик серцевого нападу. 

Раніше у США гідроксихлорохін та хлорохін (ліки проти вовчака, ревматичних захворювань, малярії) прибрали з офіційного списку рекомендацій для лікування нового коронавірусу. Лікарі наголошують, що дія цих препаратів щодо COVID-19 не доведена й може викликати важкі побічні ефекти. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація