Трамп прокоментував інформацію про те, що розрекламовані ним ліки збільшують смертність від коронавірусу

Трамп прокоментував інформацію про те, що розрекламовані ним ліки збільшують смертність від коронавірусу

Фото: Pexels

Очільник Сполучених Штатів заявив, що бачив чимало досліджень щодо позитивної дії гідроксихлорохіну.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не припиняв рекламувати гідроксихлорохін для лікування від COVID-19.

Він також сказав, що "не бачив" дослідження щодо збільшення цим препаратом смертності серед інфікованих пацієнтів, пише CNN.

"Я не припиняв (рекламувати - ред.). У нас було дуже багато хороших результатів, і були результати, які, можливо, не такі хороші, я не знаю, - зазначив Трамп. - Вони чудові від малярії, вовчака та інших захворювань". 

Президент країни додав, що "не бачив" дослідження щодо шкоди гідроксихлорохіну в лікуванні від COVID-19. "Я не бачив цього дослідження. Очевидно, що були хороші дослідження, і, можливо, це не дуже хороше. Але ми його подивимося та незабаром матимемо коментар", - додав очільник Сполучених Штатів. 

Як повідомлялося, ліки проти малярії, які широко пропагував використовувати президент США Дональд Трамп для лікування коронавірусу, не показують позитивних результатів. Про це свідчать аналітичні дані щодо використання препарату у клініках для ветеранів у Сполучених Штатах. Серед тих, хто отримував гідроксихлорохін, спостерігалось більше смертей, ніж серед тих, кого лікували стандартними методами, звітують дослідники.

Загальнонаціональне дослідження неможна вважати суворим експериментом. Але 368 пацієнтів - це найбільший показник гідроксихлорохіну з антибіотиком азитроміцином або без нього для лікування COVID-19, від якого загинули понад 186 000 людей у США. Дослідження було опубліковане на сайті для науковців і поки не має коментарів від інших фахівців. Фінансували це дослідження за рахунок грантів від Національних інститутів здоров’я та Університету Вірджинія.

Дослідники проаналізували записи щодо 368 ветеранів чоловічої статі, які були шпиталізовані з коронавірусом та померли або навпаки, були виписані до 11 квітня.

Близько 28%, хто отримував гідроксихлорохін на додачу до стандартного лікування, померли. З тих, кого лікували лише звичними препаратами, померли лише 11% пацієнтів. Близько 22%, хто отримував гідроксихлорохін разом з азітроміцином, також померли. Але різниця між цією групою та тими, що був на стандартному лікуванні, не достатньо велика, щоб виключити інші фактори, які могли б вплинути на смертність. Крім того не виявлено залежності від вживання гідроксихлорохіну та потребі у штучній вентиляції легень

Нагадаємо, що індійський уряд вирішив безоплатно надати Україні 30 тисяч пігулок гідроксихлорохіну для лікування нового типу коронавірусу. 

Цей препарат прописаний в українському національному протоколі лікування хворих на COVID-19 і застосовується для пацієнтів з важким перебігом хвороби винятково в умовах стаціонарів, а також під пильним наглядом лікарів і за письмової згоди пацієнтів. Він буде безкоштовним для пацієнтів, які потребують його за медичними показами.

Раніше у США гідроксихлорохін та хлорохін (ліки проти вовчака, ревматичних захворювань, малярії) прибрали з офіційного списку рекомендацій для лікування нового коронавірусу. Лікарі наголошують, що дія цих препаратів щодо COVID-19 не доведена й може викликати важкі побічні ефекти.

Як повідомлялося, тестування ліків від коронавірусу, які вихваляв Трамп, зупинили у Бразилії. Причиною стала смерть 11 учасників експерименту. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація