Трамп погрожує ВООЗ повністю "заморозити" фінансування та вийти зі складу організації: є умови

Трамп погрожує ВООЗ повністю "заморозити" фінансування та вийти зі складу організації: є умови

Фото: Associated Press

ВООЗ має довести свою незалежність від Китаю.

Президент США Дональд Трамп заявляє, що назавжди припинить фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та перегляне членство США в організації, якщо та не виконає його умови.

Відповідну заяву очільник Сполучених Штатів оприлюднив на своїй сторінці у Twitter увечері понеділка, 18 травня. 

Американський президент заявив, що у ВООЗ є 30 днів на те, щоби виконати усі вимоги США, однією з яких є "демонстрація повної незалежності" організації від Китаю. "Я не можу дозволити американським платникам податків продовжувати фінансувати організацію, яка настільки очевидно не відповідає інтересам Америки", - заявив президент у листі.

За словами Трампа, розслідування Вашингтону підтвердило серйозні побоювання, які президент "озвучував минулого місяця", коли тимчасово призупинив фінансування установи. У документі, зокрема, зазначено, що Білий дім виявив "неодноразові помилки" в реакції ВООЗ на пандемію COVID-19. Також очільник Штатів висловив сумніви щодо неупередженої обробки організацією даних, котрі вона отримує з КНР. Раніше Трамп заявляв, що установа "орієнтована на Китай". 

Як повідомлялося, Дональд Трамп заявив, що ВООЗ не впоралася з пандемією коронавірусу. Очільник країни вирішив припинити фінансування установи. Американські чиновники зазначали, що гроші не надходитимуть до організації впродовж 60-90 днів. 

"Злочин проти людства": президент Трамп припиняє фінансувати ВООЗ

"Злочин проти людства": президент Трамп припиняє фінансувати ВООЗ

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація