Трамп оновив прогноз щодо можливої кількість американців, які помруть від ускладнень коронавірусу

Трамп оновив прогноз щодо можливої кількість американців, які помруть від ускладнень коронавірусу

Фото: Associated Press

Раніше у Білому домі говорили про 200 тисяч можливих жертв COVID-19.

У понеділок, 27 квітня, президент США Дональд Трамп заявив, що кількість американців, які помруть від ускладнень нового типу коронавірусу COVID-19, ймовірно сягне 70 тисяч. 

Очільник Сполучених Штатів наголосив, що попередні прогнози були значно вищими, пише АР. Однак зазначимо: минулого тижня Трамп говорив, що недуга в країні ймовірно забере від 50 до 60 тисяч життів.

Зазначається, що під час брифінгу у Трампа запитали, чи заслуговує він на те, щоб після виборів знову обійняти посаду президента США, коли за шість тижнів країна втратила майже таку ж кількість людей (понад 56 тисяч), як під час війни у В'єтнамі. Тоді загинули понад 58 тисяч американських військових.

"Якщо поглянути на те, якими були початкові прогнози, а саме 2,2 мільйони (смертей - ред.), зараз ми, ймовірно, рухаємося до 60-70 тисяч. Це занадто багато. Одна людина - це занадто багато. Але я думаю, що ми прийняли багато справді хороших рішень. Важливим рішенням було закриття кордону та заборона на в'їзд до США з Китаю", - сказав очільник Сполучених Штатів.

Раніше Трамп повідомляв, що жертвами нового коронавірусу COVID-19 у США імовірно можуть стати щонайменше 60-65 тисяч американців. До цього президент країни припускав, що від ускладнень інфекції помруть близько 200 тисяч осіб

Станом на 06:00 за київським часом вівторка, 28 квітня, у США новим типом коронавірусу інфікувалися понад 988 тисяч людей. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація