Трамп назвав учасників протестів проти коронавірусного карантину в США "чудовими людьми"
Раніше мітингувальники вийшли на акцію через посилення карантину із гаслом "Краще небезпечна свобода, аніж мирне рабство".
© Associated Press
У неділю, 19 квітня, президент США Дональд Трамп прокоментував протести своїх прихильників проти карантину, впровадженого у боротьбі з пандемією COVID-19.
Він назвав організаторів мітингів "чудовими людьми", повідомляє CNN.
"Я бачив цих людей. Я бачив інтерв'ю людей. Це чудові люди, - сказав очільник Сполучених Штатів. - У них забрали їхні життя. Ці люди люблять нашу країну, вони хочуть повернутися до роботи".
Нагадаємо, що після заяви Трампа щодо того, що пік епідемії країна пройшла, більшість його прибічників попри карантин почали виходити на вулиці. Попри всю небезпеку, американці в кількох містах влаштували протести проти запроваджених обмежень. Так, тисячі демонстрантів у Лансинзі, столиці штату Мічиган, вийшли на акцію через посилення карантину із гаслом "Краще небезпечна свобода, аніж мирне рабство". Пані мер, демократка Гретхен Уітмер, чиєї відставки вони вимагають, подовжила наказ сидіти вдома до кінця квітня. А тому чимала частина з американців протестувала із прапорами і вигуками у автівках.
Раніше президент США Дональд Трамп звернувся до трьох штатів із вимогою почати роботу над виходом з карантину. Нагадаємо, що у четвер очільник країни представив амбітний план, який передбачає скасування обмежувальних заходів у три етапи.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!