Трамп назвав дату, коли може розпочатися відновлення роботи економіки США

Трамп назвав дату, коли може розпочатися відновлення роботи економіки США

Фото: Associated Press

Президент США анонсував переговори з 50 губернаторами американських штатів.

У вівторок, 14 квітня, президент США Дональд Трамп заявив, що у деяких штатах можуть почати відновлювати роботу економіки вже з 1 травня. 

За його словами, дехто з губернаторів зможе скасувати карантинні заходи у своїх штатах до кінця квітня, повідомляє CNBC.

"Плани відновити країну наближаються до завершення", - заявив Трамп. - Дуже скоро я буду говорити з усіма 50 губернаторами". Він додав, що після переговорів планує вирішувати терміни відновлення штатів із кожним губернатором окремо.

"Цей день вже близько, оскільки ви знаєте, що одні штати знаходяться в значно інших умовах, ніж інші. Це станеться дуже скоро. Можливо, ще до дати 1 травня", - додав президент.

Раніше президент Сполучених Штатів заявив, що лише він має повноваження для того, аби почати відновлення роботи економіки США. Трамп додав, що вважає свою владу "тотальною". Експерти ж це твердження спростували.

Читайте також: у США кількість жертв коронавірусу перевалила за 25 тисяч: Трамп анонсує відеоконференцію G7.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація