Торгівля під час карантину: як українські ринки готуються до відкриття та чого побоюються продавці

Дата публікації
Перегляди
6316
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Торгівля під час карантину: як українські ринки готуються до відкриття та чого побоюються продавці

Фото: УНІАН

Дозвіл на торгівлю видаватимуть щодня. Буде порушення - базар закриють на тиждень.

На Тернопільщині відкривати місцеві ринки відмовились. Попри дозвіл уряду, керівники кажуть - не хочуть ризикувати здоров’ям як своїх працівників, так і місцевих мешканців. До 11 травня усе залишать зачиненим.

А про те, чи готові базари до зустрічі з покупцями в інших містах, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

У Дніпрі на час карантину ринки не припиняли роботу. Утім, і продавців, і покупців зобов'язали дотримуватися правил безпеки. Так, продавці центрального ринку "Озерка" нині торгують у масках та рукавицях, на прилавках встановили захисні екрани. Щотригодини на базарі проводять санітарну обробку. Однак, кажуть, покупців небагато. А через це поменшало й самих продавців.

"Наповненість ринку зменшилася в рази. Це пов'язано з об'єктивними причинами: транспорт не ходить, як потрібно. На ринок приходять, в основному, люди з найближчих територій, або ті, хто має власний транспорт", - розповідає керівник охорони ринку Сергій Мірошник. 

Продовольчі ятки в місті не закривали свідомо. Посадовці вирішили, що ймовірність підхопити COVID-19 на великій площі базару менша, ніж у замкненому просторі супермаркету.

А ось в Одесі на центральних воротах базару - замок й оголошення про те, що ринок зачинений. Однак, якщо обійти з іншого боку, можна побачити стихійну торгівлю, яка працює. "В Одесі дивним чином підійшли до виконання умов карантину — ніби і базари зачинили, але і торгівля дозволена", - каже кореспондент ТСН Сергій Осадчук. За його словами, таку картину спостерігають чи не на всіх одеських ринках. Тож біля зачинених воріт - натовпи покупців.

Біля відомого Привозу, який офіційно зачинений, теж є нелегальна торгівля. Покупці вважають, що ходити сюди зручніше й безпечніше, ніж до супермаркетів: "Ось нам зараз кажуть, що коли ринок відкриють, то десять людей на сто квадратних метрів за правилами, ми читали. Як, мовляв, ринок може дотримуватися десяти людей на сто квадратах, вони сказали. А де у супермаркетах сто квадратних метрів?"

Правила торгівлі: чи готові українські базари до зустрічі з покупцями під час карантину

Правила торгівлі: чи готові українські базари до зустрічі з покупцями під час карантину

Чому на стихійну торгівлю в режимі карантину ніхто не звертає увагу? Міські та обласні чиновники виправдовуються: ловити порушників - не їхнє завдання, а правоохоронці ж запевняють, що за стихійну торгівлю штрафують. Та, попри всі звіти, нелегальні полиці та ятки працюють. А поруч - безліч людей без рукавичок та масок. І продавці, і покупці твердять, що якби ринки офіційно працювали, і натовпу не було б, і контролювати масковий режим було би простіше.

А ось у Києві усі продовольчі ринки зачинені. Ба більше, навіть на стихійних поруч нікого немає. На дверях скрізь висять оголошення про карантин і поки жодного про найближче відкриття. Директори базарів кажуть, що усі постанови від КМДА отримали, й до зустрічі з покупцями готові.

Незабаром у Києві відновити роботу зможуть 37 базарів. Контролювати, чи дотримуються вони всіх вимог, із 09:00 будуть щонайменше по двоє інспекторів Держспоживслужби. Окрім того, щоденно планують проводити позапланові перевірки. 

Відтепер на вході будуть міряти температуру. Потрібно також не забувати про дезінфекцію прилавків, медичний пункт, антисептики і маски - що на продавцях, що на покупцях. А головне, потрібно обладнати ятки прозорими захисними екранами і не підпускати покупців ближче, ніж на 3 метри. Інакше спершу порушники отримуватимуть попередження, а потім штраф у розмірі 16 тисяч гривень.

Дозвіл на торгівлю видаватимуть щодня. Буде порушення - базар закриють на тиждень. До того ж, необхідно буде стежити, щоби поруч не було стихійної торгівлі.

Та найбільше лякає столичних продавців робота в мінус. Навіть з відкриттям ринків залишається низка проблем: як доставити продукти і чи доберуться сюди покупці, адже переважна більшість людей приїздить громадським транспортом, який у столиці поки під забороною через карантин.

Кореспонденти ТСН Олена Гущик, Антон Мачула та Сергій Осадчук.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Карантин в Україні 2020
Дата публікації
Перегляди
6316
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація