"Те, чого раніше ніхто не бачив": лікарка з Нью-Йорка поділилася секретами, як подолати пік коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Те, чого раніше ніхто не бачив": лікарка з Нью-Йорка поділилася секретами, як подолати пік коронавірусу

Передусім, вона каже, всі люди одягнули маски і збільшилося кількість зроблених тестів.

У Нью-Йорку навесні через надзвичайно велику кількість хворих на коронавірус відчували значну нестачу ліжок у лікарнях, ШВЛ-апаратів і навіть місць у моргах. Нині у місті ситуація стабільна. Лікарка одного з медичних центрів міста, Валентина Голобородько, яка була в епіцентрі коронавірусного пекла, розповіла про ефективні методи боротьби з COVID-19.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Навесні лікарка висловлювала припущення, що американським медикам доведеться обирати між пацієнтами, кого під'єднувати до ШВЛ, а кого ні. Але нині, зізнається, робити цього не довелося.

"Слава Богу, ні. Ми до цього не дійшли, у нас навіть найбезнадійнішим хворим вистачало і всім вистачало кисню... Навесні я і всі мої колеги написали заповіт. Ми почитали історії з Китаю, дізналися скільки медпрацівників захворіло, скільки помирає, і оскільки ми не знали, як лікувати цих хворих, не було захисту, ми розглядали варіанти", - сказала Валентина Голобородько, лікарка-госпіталістка медичного центру "Montefiore".

Ексклюзив ТСН: лікарка з Нью-Йорка розповіла, як місто долає другу хвилю пандемії

Ексклюзив ТСН: лікарка з Нью-Йорка розповіла, як місто долає другу хвилю пандемії

Початок пандемії вона згадує з жахом, каже навіть американська медична система, одна з найрозвиненіших, виявилась безсилою перед коронавірусом. Навесні, каже лікарка, у приймальній хворі лежали у коридорах. Лікарняний морг був переповнений, а захисні засоби лікарі поповнювали самотужки, друкуючи їх на 3D принтері.

"Це те, чого ніхто з нас у практиці раніше не бачив і ми цього не розуміємо. Не розуміємо, від чого вони помирають", - заявляла раніше Валентина Голобородько.

За її словами, врятувати ситуацію у Нью-Йорку допомогло кілька факторів. Перше, каже вона, всі одягнули маски. Також збільшилося охоплення тестуванням. Зокрема, відкрилися безкоштовні сайти для тестування, де будь-хто охочий може зробити аналіз. Відповідно, чим більше виявляють хворих, тим більше їх ізолюють, і менше людей поширюють коронавірус.

"Третє: з'явився груповий імунітет. Плюс у нас додалася ще група "трейсерів", які виявляють контакти і їх повідомляють", - розповіла Валентина Голобородько.

Лікарка пригадує, що навесні вона дуже боялась заразити коронавірусом свою родину. А тому перед дверима знімала взуття. Тепер вона розмірковує значно оптимістичніше.

"Неможливо перебувати в страху для мене - це не нормально. Ми пережили таке, після чого вже боятися складно", - зауважує вона.

Авторка Лідія Таран

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація