Святкування Нового року в гостях і на вечірці: у ЦГЗ порадили, як убезпечитись від коронавірусу

Святкування Нового року в гостях і на вечірці: у ЦГЗ порадили, як убезпечитись від коронавірусу

Фото: pixabay.com

Чим більше профілактичних заходів ви вживатимете, тим безпечнішою буде ваша вечірка.

Найкращий спосіб провести зимові свята під час пандемії COVID-19 - залишитися вдома в тісному родинному колі. Але якщо ви все ж вирішили організувати вечірку або піти в гості, аби зменшити ризики поширення вірусу, дотримуйтеся простих порад, бо небезпека інфікування не минула.

Про це у суботу, 26 грудня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України.

"Пам’ятайте, якщо почуваєтеся зле - залишайтеся вдома. Це нормально, якщо ви скасуєте або перенесете вечірку. Якщо запрошуєте гостей до себе додому, продумайте всі заходи, аби зробити вечірку безпечнішою й заздалегідь повідомте правила гостям", - йдеться в повідомленні.

Так, серед порад ЦГЗ:

  • Обмежте кількість гостей, щоби створити можливості для фізичної дистанції. Як би це не звучало сумно, але постарайтесь уникати прямого контакту з іншими, як-то рукостискання та обійми.
  • За можливості святкуйте на відкритому повітрі. Якщо ж вечірка відбуватиметься в приміщенні, не забувайте регулярно провітрювати.
  • Просіть гостей носити маски, за винятком приймання їжі й пиття. Слідкуйте, щоби маска закривала й ніс і рот. Спонукайте гостей мати запасні маски, або ж самі придбайте, аби за потреби дати їх гостям.
  • Подбайте, щоби гості ретельно та часто мили руки — покажіть де ванна, забезпечте достатню кількість мила й одноразових рушників, антисептиків з вмістом не менше 60% спирту.
  • Закликайте гостей не співати й не кричати, особливо в приміщенні. Знизьте гучність фонової музики, щоби людям не доводилося голосно кричати або говорити, щоби їх почули.
  • Вдягайте маску, коли готуєте. За можливості обмежте перебування і скупчення гостей у місцях, де готують їжу, наприклад, на кухні або біля грилю. Обмежте кількість людей, які будуть подавати страви, та слідкуйте, щоби водночас вони були в масці.
  • Дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаються, і будь-які предмети спільного користування в перервах між використанням.

Як зазначається, чим більше профілактичних заходів ви вживатимете, тим безпечнішою буде ваша вечірка.

"Свята важливі, але ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких, особливо найбільш вразливих, має бути на першому місці", - наголошують у ЦГЗ.

Як повідомлялося раніше, фахівці вважають, що наслідки пандемії COVID-19 для психічного здоров'я населення будуть відчуватися ще довго. Це боязнь заразитися, побоювання за здоров'я близьких, карантин, безробіття, фінансові проблеми, соціальна ізоляція. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує людям провести зимові свята вдома.

У ВООЗ дали поради, як правильно святкувати Різдво та Новий Рік під час пандемії

У ВООЗ дали поради, як правильно святкувати Різдво та Новий Рік під час пандемії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація