Вакцина не знищить COVID-19, до весни вона не буде доступною - головний науковий радник уряду Британії

Вакцина не знищить COVID-19, до весни вона не буде доступною - головний науковий радник уряду Британії

Фото: Associated Press

Раніше вакцини проти вірусів розроблялися понад 10 років.

Вакцина проти коронавірусу не знищить хворобу і не стане широко доступною до весни 2021 року.

Про це заявив головний науковий радник уряду Великої Британії Патрік Валланс, повідомляє The Guardian.

За його словами, до пандемії COVID-19 на розробку вакцин ніколи не знадоблялося менше п’яти років - щоб розробити вакцину з нуля треба було в середньому 10 років. Втім нові технології допомогли скоротити цей проміжок часу.

Валланс зазначив, що, хоча було показано, що низка вакцин викликають антитіла, ще потрібно пройти довгий шлях, перш ніж укол стане широко доступним.

Британський депутат-консерватор Тобіас Елвуд запитав його, чи потрібно уряду "набагато краще керувати комунікаціями, якщо ми хочемо зберегти рішучість національної влади за найближчі шість дуже складних місяців".

Валланс сказав, що дуже важливо дати реалістичну картину. Він додав, що найближчим часом очікуються результати третього етапу клінічних випробувань, які нададуть важливу інформацію.

Ще радник уряду Британії повідомив, що хоча дози вакцин можуть бути доступні раніше, навряд чи вони будуть розгорнуті для використання до весни 2021 року.

Таким чином Валланс прокоментував слова Джонатана Ван-Тама, заступника головного медичного кабінету, який сказав, що вакцина може почати вводитися незабаром після Різдва.

Валланс також наголосив, що навряд чи коронавірус може бути повністю ліквідований. Він згадав, що колись було викорінено лише одне захворювання людини - віспу, і для цього потрібна високоефективна вакцина.

"Цілком ймовірно, що ця хвороба буде циркулювати та бути ендемічною. Моя найкраща оцінка - і я думаю, що така думка багатьох людей щодо Сейджу (урядової науково-консультативної групи з надзвичайних ситуацій), що це ймовірний результат", - сказав він.

"Очевидно, що, коли лікування стає кращим, коли ви отримуєте щеплення, яке зменшує ймовірність зараження та тяжкість захворювання... це починає нагадувати щорічний грип, аніж будь-що інше", - повідомив Валланс.

За його словами, будуть потрібні зміни в способі збору наукових порад. Сейдж вже провів 62 зустрічі щодо коронавірусу.

"Вакцина не була розроблена для роботи протягом такого періоду, і це створює напругу для науковців та інших, хто сприяє цьому", - зазначив Валланс.

Раніше повідомлялося, що вакцинація проти коронавірусу може початися в Європі навесні-влітку 2021 року.

Спасіння від COVID-19: як працюють над розробкою вакцини в Україні

Спасіння від COVID-19: як працюють над розробкою вакцини в Україні

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація