Світ "за кілька тижнів та місяців" від винайдення ліків, котрі змогли б перемогти коронавірус - ВООЗ

Дата публікації
Перегляди
6630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Світ "за кілька тижнів та місяців" від винайдення ліків, котрі змогли б перемогти коронавірус - ВООЗ

Фото: pixabay.com

Наразі немає доказів про ефективність препаратів, які могли б лікувати від COVID-19.

Світові потрібно "від кількох тижнів до кількох місяців", аби винайти ліки, котрі допомагатимуть боротися із новим типом коронавірусу COVID-19.

Про це заявила очільниця підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров'я з нових хвороб Марія Ван Керхове, пише CNN.

Вона зазначила, що ВООЗ ретельно контролює усі дослідження щодо винайдення препаратів від нової недуги.

"Усі в світі хочуть знати, які препарати будуть працювати, які ліки будуть рятувати життя, - сказала Ван Керхове. - На жаль, на даний момент у нас немає жодних доказів про роботу хоча б одного (препарату - ред.)".

Раніше Ван Керхове заявляла, що нині немає доказів, які б свідчили, що наявність в організмі людини антитіл COVID-19 свідчить про імунітет до нової недуги: "Тести на антитіла можуть визначити рівень серологічної присутності та рівень антитіл, проте це не означає, що хтось із антитілами має імунітет".

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
6630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація