Світ від коронавірусу врятують два різних тести: Bloomberg розповів, які вони і в чому головна проблема

Дата публікації
Перегляди
8269
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Світ від коронавірусу врятують два різних тести: Bloomberg розповів, які вони і в чому головна проблема

Фото: Associated Press

Для виходу світу із карантину людям мають робити тести на антиген та антитіла.

Сила коронавірусу полягає не в тому, що він особливо смертельний або ним легко заразитися, а в тому, що він таємний. Заражені люди можуть передати його іншим, перш ніж вони усвідомлять, що хворі, або навіть якщо у них взагалі не з'являться симптоми, що робить їх мимовільними розповсюджувачами.

Захист від підступності вірусу полягає в ретельному тестуванні, щоб виявити, де він перебуває або може бути, щоб зупинити його поширення, і визначити, де він був, що може допомогти перезапустити економіку, йдеться у матеріалі Bloomberg.

Які існують тести на коронавірус?

Є два основних типи. Перший перевіряє, чи не заражені ви цим вірусом. Відомий як тест на антиген, він перевіряє наявність вірусу, зазвичай в носі або в горлі. Другий тип перевіряє, чи були ви заражені вірусом, і перемогли його. Відомий як тест на антитіла, він шукає докази, як правило, із зразків крові, що ваша імунна система виробляє антитіла для боротьби з вірусом.

Як працюють тести на антиген?

Хоча є кілька різних типів, більшість людей знайомі з так званими молекулярними тестами. Вони стали доступні для нового коронавірусу в середині січня після того, як китайські дослідники опублікували послідовність геному вірусу. Молекулярний тест шукає фрагменти нуклеїнових кислот вірусу або його генетичних матеріалів в зразках виділень з носа або мокротиння з горла.

Тест зазвичай вимагає декількох компонентів, від тампонів та хімічних реагентів до невеликих пластикових контейнерів - нестача яких призвела до браку тестів у багатьох місцях, зокрема у США і Великій Британії. Тест також потребує навчених лаборантів і складного обладнання, включно із інструментами, які виконують так званий процес полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) зі зворотною транскрипцією, метод для посилення генетичного матеріалу вірусу, достатній для його детального вивчення.

Чи є проcтіший спосіб?

Так. Інший тип тесту на антиген, який тільки починає з'являтися, шукає фрагменти білкового захисту вірусу в зразках із дихальних шляхів людини. На початку цю техніку складніше зрозуміти, але вона може запропонувати набагато швидший і дешевший спосіб тестування людей. Ніхто ще не довів, що саморобний тест на коронавірус, схожий на домашній тест на вагітність, ефективний. Регулятори США в середині квітня дали екстрений дозвіл на тест, який люди роблять вдома, але повинні відправити в лабораторію для обробки.

Чому важливі тести на антиген?

Якби всі в світі перестали взаємодіяти з ким-небудь два тижні, коронавірус вимер би, тому що він не зміг би заразити когось нового. Але оскільки це неможливо, мета полягає в тому, щоб максимально скоротити поширення від людини до людини.

Щоб зробити це ефективно, необхідно знати, хто інфікований, щоб їх можна було помістити на карантин і щоб всі їхні недавні, близькі контакти також могли бути ідентифіковані, перевірені і поміщені на карантин. Це "відстеження контактів" уповільнює розповсюдження вірусу, оскільки дозволяє людям дізнатися, коли вони, швидше за все, є розповсюджувачами, навіть якщо вони не відчувають симптомів.

Наскільки точні тести на антигени?

Вони звичайно недосконалі. Випробування були проведені швидко, без суворої перевірки на точність. У дослідженні, опублікованому в лютому, із 1014 підозрюваних випадків коронавірусу в лікарні китайського Уханя, 88% дали позитивний результат під час використання комп’ютерної томографії грудної клітки, тоді як тільки 59% дізнались про діагноз за допомогою тестів на антиген. Фактори, які потенційно підривають точність, - брак матеріалів для тестів, тривалий час інкубації для інфекції і проблеми отримання достатнього зразка від пацієнта.

Як працюють тести на антитіла?

Коли вірус заражає вас, ваше тіло виробляє антитіла, спеціально призначені для фіксації і нейтралізації білків, які становлять основну частину самого вірусу, - як ключі, призначені для відкриття певних дверей. Ці антитіла зазвичай затримуються на місяці або роки після одужання, якщо ви знову зіткнетеся з вірусом.

Для проведення тестів розробники або вирощують в лабораторії, або купують у постачальника, копії білків конкретного вірусу. Білки для коронавірусу можуть вказувати, чи містить зразок крові антитіла, призначені для боротьби з вірусом. Щоб працювати добре, тести повинні бути високоспецифічними, оскільки вони не повинні свідчити "позитивно", коли насправді виявили антитіла однакової форми, які колись боролися, скажімо, з іншим коронавірусом, що викликає простуду.

Чому важливі тести на антитіла?

Теоретично, ті, хто переміг коронавірус і набули імунітет, повинні мати право повторно увійти в суспільство на деякий період часу з невеликим або нульовим ризиком захворіти на нову коронавірусну інфекцію знову або поширити вірус. Ростуть заклики до широкого розгортання тестів на антитіла, щоб ідентифікувати цих людей і дозволити їм повернутися до роботи, щоб якомога більше відкрити економіку.

Які у цьому є проблеми?

Невідомо, наскільки сильним буде імунітет для різних людей, інфікованих коронавірусом, і як довго він триватиме. Дослідження 2007 року показало, що антитіла до коронавірусу, відповідального за тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS), скоріше за все, зникають в середньому за два роки.

Інші дослідження показали, що ті антитіла, які були викликані інфекцією коронавірусів, зокрема респіраторним синдромом на Близькому Сході (MERS), як правило, тримаються трохи довше, але не у всіх. І жодне з досліджень не продемонструвало, чи є наявність антитіл захистом від повторного зараження.

Чи надійні тести на антитіла?

Це ще одне застереження. Тести на антитіла до нового коронавірусу дуже нові, щоб бути доведеними та надійними. Небезпека полягає в тому, що люди, які отримують помилковий позитивний результат на антитіла до коронавірусу, припиняють соціальне дистанціювання, заражаються і приносять вірус назад в свої домівки.

Коронавірус у світі: піку епідемії досягла Велика Британія, а у США оголошують про послаблення карантину

Коронавірус у світі: піку епідемії досягла Велика Британія, а у США оголошують про послаблення карантину

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8269
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація