Світ не досягне колективного імунітету до коронавірусу в 2021 році - ВООЗ
Актуальними залишаються рекомендації щодо збереження дистанції, миття рук та носіння масок.

У Всесвітній організації охорони здоров'я попередили, що у 2021 році світ не має шансів на здобуття колективного імунітету до COVID-19, навіть попри масову вакцинацію.
Про це у понеділок, 11 січня, заявила головна наукова співробітниця ВООЗ Сум'я Свамінатан, повідомляє The Associated Press.
"Ми не збираємось досягти будь-якого рівня популяційного імунітету в 2021 році", - сказала експертка.
Вона наголосила на тому, що протиепідемічні заходи, зокрема дотримання дистанції, миття рук та носіння масок, залишатимуться актуальними для стримування пандемії коронавірусу впродовж усього року.
Нещодавно масова вакцинація від COVID-19 розпочалася у США, Великій Британії, Франції, Канаді, Німеччині, Ізраїлі, Нідерландах та низці інших країн. За словами радника гендиректора ВООЗ Брюса Ейлуорда, громадяни більш бідних держав почнуть отримувати щеплення наприкінці січня або в лютому 2021 року.
Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров’я вважає проблемою те, що більшість вакцин від коронавірусу у світі викупили багаті країни, а бідні або середньорозвинені держави ризикують залишитися без доступу до них.
Раніше лікар-імунолог Борис Донськой розповів, що у пацієнтів, які перенесли коронавірус, передбачається формування двох видів імунітету. Так, у людей або з'являться антитіла, або виробиться клітинний імунітет.
Відео Вакцинація Папи Римського: наступного тижня Понтифіку зроблять щеплення від коронавірусу
84-річний Папа Римський Франциск вакцинується від коронавірусу. Пообіцяв зробити це вже наступного тижня, коли у Ватикані розпочнеться масова імунізація. Найімовірніше, ідеться про препарат "Пфайзер-Біонтех". Франциск належить до групи високо ризику не лише за віком, а й за станом здоров’я - ще в молодості йому ампутували одну легеню.
