Світ не досягне колективного імунітету до коронавірусу в 2021 році - ВООЗ

Світ не досягне колективного імунітету до коронавірусу в 2021 році - ВООЗ

Фото: Associated Press

Актуальними залишаються рекомендації щодо збереження дистанції, миття рук та носіння масок.

У Всесвітній організації охорони здоров'я попередили, що у 2021 році світ не має шансів на здобуття колективного імунітету до COVID-19, навіть попри масову вакцинацію.

Про це у понеділок, 11 січня, заявила головна наукова співробітниця ВООЗ Сум'я Свамінатан, повідомляє The Associated Press.

"Ми не збираємось досягти будь-якого рівня популяційного імунітету в 2021 році", - сказала експертка.  

Вона наголосила на тому, що протиепідемічні заходи, зокрема дотримання дистанції, миття рук та носіння масок, залишатимуться актуальними для стримування пандемії коронавірусу впродовж усього року. 

Нещодавно масова вакцинація від COVID-19 розпочалася у США, Великій Британії, Франції, Канаді, Німеччині, Ізраїлі, Нідерландах та низці інших країн. За словами радника гендиректора ВООЗ Брюса Ейлуорда, громадяни більш бідних держав почнуть отримувати щеплення наприкінці січня або в лютому 2021 року.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров’я вважає проблемою те, що більшість вакцин від коронавірусу у світі викупили багаті країни, а бідні або середньорозвинені держави ризикують залишитися без доступу до них. 

Раніше лікар-імунолог Борис Донськой розповів, що у пацієнтів, які перенесли коронавірус, передбачається формування двох видів імунітету. Так, у людей або з'являться антитіла, або виробиться клітинний імунітет. 

Вакцинація Папи Римського: наступного тижня Понтифіку зроблять щеплення від коронавірусу

Вакцинація Папи Римського: наступного тижня Понтифіку зроблять щеплення від коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація