Суперхолод: Радуцький озвучив проблему на шляху до масової вакцинації від коронавірусу в Україні

Суперхолод: Радуцький озвучив проблему на шляху до масової вакцинації від коронавірусу в Україні

Фото: Associated Press

До березня уряд повинен створити умови для вакцинації в усіх регіонах України. 

На тлі підготовки до масової вакцинації від COVID-19 головним викликом для українського уряду є вирішення проблеми зі зберіганням та розподіленням препаратів, адже деякі з них потребують особливого температурного режиму, а саме -70 °C.

Про це голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив в етері ток-шоу "Право на владу" у четвер, 10 грудня. 

"У нас є проблема більша, ніж вакцини. І комерційну вакцину знайдемо, і гроші знайдемо. Є інша проблема, а саме -70 °C. На сьогодні ми маємо держпідприємство "Укрвакцина", яке може розташувати препарати на центральному складі", — зазначив він.

За словами Радуцького, хоча "Укрвакцина" може забезпечити препаратам необхідну температуру, до березня уряд повинен створити умови для вакцинації в усіх регіонах країни. 

Водночас голова комітету уточнив, що розробка Pfizer та BioNTech може зберігатися за температури від -2 до -8 °C впродовж тижня після того, як її "дістануть із -70 °C". 

"(Ми встигаємо. - Ред.) і доставити, і проколоти. Але ми маємо за тиждень, за два мати від уряду, і в першу чергу від Міністерства охорони здоров'я, чіткий покроковий план, хто буде долучений, а також як буде розподілятися та розвозитися вакцина", — висловився Радуцький. 

Очікується, що навесні 2021 року вакцину від коронавірусу в Україні зможе отримати кожен громадянин, який виявить бажання, але не буде в пріоритетному переліку. 

Нагадаємо, що на світовому ринку лідерів у виробництві вакцин наразі троє. Усі обіцяють ефективність не нижче 90%. Але умови зберігання - різні: Pfizer/BioNTech потребує температури -7 °C. Moderna — -20 °C, а от AstraZeneca може зберігатися при звичайній температурі в холодильнику від -2 до -8 °C.

Ляшко розповів про тривалість дії вакцини від коронавірусу

Ляшко розповів про тривалість дії вакцини від коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація