Суд в Боснії визнав неправомірним обмеження на пересування через карантин

Дата публікації
Перегляди
1600
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суд в Боснії визнав неправомірним обмеження на пересування через карантин

Фото: Associated Press

Так, кілька осіб поскаржилися до суду на обмеження, які в березні ввели в Боснії, щоб попередити розповсюдження нової коронавірусної хвороби.

Конституційний суд Боснії визнав деякі карантинні обмеження в Боснії і Герцоговині незаконими. Про це повідомляє N1.

Зокрема йдеться про обмеження пересування молоді у віці до 18 років і осіб старших за 65 років. На думку суду, вони є неконституційним і таким, що порушує права людини.

Так, кілька осіб поскаржилися до суду на обмеження, які в березні ввели в Боснії, щоб попередити розповсюдження нової коронавірусної хвороби. На думку позивачів, обмеження порушували їхні права.

Судді вирішили, що зазначені обмеження дійсно порушили право на свободу пересування, гарантоване Конституцією Боснії і Герцеговини, а також права людини, гарантовані Європейською конвенцією з прав людини.

Конституційний суд вирішив, що запроваджені обмеження не були чітко обмежені в часі, і не було підтверджене зобов'язання їхнього регулярного перегляду.

Тепер уряд країни та Головне управління цивільного захисту має змінити обмежувальні заходи протягом п'яти днів так, щоб вони не порушували Європейську конвенцію з прав людини, а також відповідали Конституції.

Так, нові заходи, введені на заміну чинним обмеженням, мають бути спрямовані на зниження прямих соціальних контактів, йдеться в заяві суду.

В Управлінні цивільного захисту заявили, що поважатимуть постанову суду, рішення якого є остаточними і обов'язковими.

СТаном на 24 квітня в країні зареєстровано 1413 хворих на коронавірус із них 54 особи померли.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1600
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація