Степанов заявив, що ситуація з киснем напружена, але лікарі не роблять вибір між пацієнтами

Степанов заявив, що ситуація з киснем напружена, але лікарі не роблять вибір між пацієнтами

Фото: Associated Press

В Україні є 18 тисяч ліжок з підведеним киснем.

Міністр Максим Степанов спростовує те, що в країні не вистачає кисню для хворих на коронавірус, а лікарі роблять вибір, кого рятувати.

Так він прокоментував в ефірі "Сніданку з 1+1" лист глядачки про те, що її мама померла від COVID-19, бо в лікарні №16 міста Дніпра не було кисневого концентратора, а батька відключили від нього, коли до лікарні привезли жінку у важкому стані. 

"В країні наразі лікарі не роблять вибір, кого з хворих на коронавірус рятувати першочергово. У нас є 18 тисяч ліжок з підведеним киснем, з яких 7700 є вільними на ранок сьогодні. Я розумію, що тематикою з киснем достатньо легко маніпулятивна. Ситуація напружена, але збільшуємо кількість ліжок з киснем. На сьогоднішінй день протоколи такі (лікарі змушені робити вибір між пацієнтами, кого лікувати в першу чергу - Ред.) не запроваджені", - заявив Степанов. 

Він наголосив, що на почтаку вересня в країні було 8800 ліжок з киснем для інфікованих коронавірусом. Зараз їх 18,5 тисячі. До середини листопада планують збільшити кількість до 26-27 тисяч ліжок.

Очільник МОЗ Максим Степанов розповів про посилення карантину, медичне сортування та додаткові місця в лікарнях

Очільник МОЗ Максим Степанов розповів про посилення карантину, медичне сортування та додаткові місця в лікарнях

Він наголосив, що лікарі мають дотримуватися протоколів лікування, але "є велика комунікація з конкретними людьми". Міністр пообіцяв з'ясувати ситуацію, яка виникла у медзакладі Дніпра, і готовий вже цими вихідними вирушити туди. 

Степанов порадив українцям, які стикаються з різними проблемами, які стосуються коронавірус, звертатися до контакт-центру, який розпочав свою роботу від понеділка. 

Як повідомлялося, у середу, 4 листопада, в Україні зафіксували одразу три рекорди коронавірусу - 9 524 нові випадки COVID-19, 199 смертей (усього — 7 731) та 7 536 людей, які одужали (від початку пандемії — 176 404). 

За останню добу найбільшу кількість випадків зареєстровано у Києві - 856, у Харківській області - 850, у Донецькій - 636, в Одеській - 547, у Хмельницькій - 511 та у Львівській - 505. Натомість областей, де не зафіксовано нових випадків COVID-19, нема.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація