Степанов розповів, як українська влада планує захищати лікарів від коронавірусу

Степанов розповів, як українська влада планує захищати лікарів від коронавірусу

Фото: УНІАН

В Україні створено єдину базу щодо залишків та потреб медиків у лікарнях, які борються з новою коронавірусною інфекцією.

Захист медиків, які рятують громадян від коронавірусу, є пріоритетом для української влади.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі ТСН.Тижня.

"Вже створена загальна база по країні щодо кожної з 242 лікарень, які визначені для боротьби з коронавірусом, всі потреби, що в них є у залишках, коли і що їм треба постачати. На жаль, кількість того, що нам треба постачати, це засоби індивідуального захисту - костюми, респіратори і все решта, - це все в сотнях і тисячах штук нам потрібно. Але практично через день прилітають літаки з Китаю. Ми все це завозимо й одразу роз’їжджається все це по Україні", - наголосив міністр.

За словами Степанова, забезпечення необхідними засобами захисту медиків було одним із перших завдань, які йому дав президент України Володимир Зеленський.

"Це мій пріоритет, бо на лікарів, на середній медичний персонал, в нас найголовніша надія. Мій пріоритет - створити нашим лікарям максимальні умови, щоби вони були максимально захищені", - додав він.

Окремо Степанов запевнив, що йдеться про декілька днів, протягом яких буде нарощено захист медиків.

Міністр охорони здоров'я Степанов розповів про стратегію боротьби з коронавірусом в Україні

Міністр охорони здоров'я Степанов розповів про стратегію боротьби з коронавірусом в Україні

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація