Степанов розповів, як нові правила карантину вплинуть на роботу шкіл, садків і транспорту

Степанов розповів, як нові правила карантину вплинуть на роботу шкіл, садків і транспорту

Фото: Associated Press

Уряд змінив правила карантину.

Чи закривати школи, дитсадки і зупиняти транспорт у червоній зоні карантину тепер будуть вирішувати державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 повідомив міністр охорони здоровя Максим Степанов.

Кабінет Міністрів прибрав обов'язкове закриття шкіл та дитячих садків у червоній зоні. "У зеленій, жовтій і помаранчевій зонах карантину, якщо 50 відсотків класів (чи груп у дитсадках - Ред.) у конкретній школі пішли на самоізоляцію, то закривається увесь навчальний заклад", - розповів голова міністерства. 

Робота транспорту тепер також регулюватиметься спільним рішенням державної і регіональної комісій. Відтак жорстких обмежень у червоній зоні щодо перевезень пасажирів не буде. 

Міністр наголосив, що нові правила щодо зонування країни не вплинуть на збільшення чи зменшення кількості регіонів у тій чи тій зоні, адже самі критерії поділу не змінилися. 

"Є завантаженість ліжок. Якщо у регіоні заповненість понад 75 відсотків п'ять днів поспіль, то він переходить до помаранчевого рівня. Це стосуватиметься усієї області. Змінили також критерій щодо кількості нових хворих. Раніше у нас був чіткий показник, коли відбувається перехід. Зараз це відбуватиметься на рівні міста чи районів. Якщо рівень захворюваності на коронавірус вп'ятеро перевищує середній по Україні протягом 14 днів, то населений пункт переходитьдо червоної зони", - зауважив Максим Степанов.

Міністр охорони здоров'я - про нові умови карантинних обмежень та зміни в роботі шкіл і садочків

Міністр охорони здоров'я - про нові умови карантинних обмежень та зміни в роботі шкіл і садочків

Як повідомлялося, під час засідання 16 вересня Кабінет міністрів України змінив умови поділу регіонів на зони карантину, а також правила для кожної із зон. Зокрема, у зеленій, жовтій і помаранчевій зонах правила проведення культурних подій стали однаковими. У помаранчевій зоні на вході в усі установи, куди приходять відвідувачі, необхідно на вході буде вказати площу приміщення, а також кількість людей, які можуть бути всередині. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація