Степанов розповів про проблеми, які виникли з вітчизняними тестами на коронавірус

Степанов розповів про проблеми, які виникли з вітчизняними тестами на коронавірус

Фото: Associated Press

МОЗ має звернення від ряду українських компаній про готовність випускати тести.

Проблеми з вітчизняними ПЛР-тестами на новий коронавірус COVID-19 виробництва компанії "Укргентех" виникли в Києві і в деяких областях. Вони проявилися з точки зору чутливості тесту.

Виробник повинен був їх усунути. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, відповідно до діючого порядку, допуск до використання медвиробів, - а ПЛР-тести це медвироби, - відбувається з дозволу Держлікслужби.

"Вона вивчає документи на ці медвироби, які подає виробник. Держлікслужба проводить верифікацію, випробування тестів і перевірку всіх підтверджуючих документів. При цьому виробник несе відповідальність, в тому числі і кримінальну, за відповідність медвироба всім вимогам. Самі тести мають свою певну технологію застосування. У нас виникли проблеми з цими тестами в Києві і в деяких областях", - сказав глава МОЗ.

Степанов додав, що наразі представники виробника налаштували процес тестування. І в Одесі, і у Львові ці тести вже працюють. Залишився один Київ. У Києві Держлікслужба почала проводити окрему перевірку, відправили тести на верифікацію в Інститут епідеміології ім. Громашевського.

"На показники захворюваності відсутність верифікації не впливає. До того ж, крім українських тестів, у нас є ще корейські, китайські, - з їхніми результатами проблем не виникало", - додав міністр.

Також Степанов повідомив, що міністерство має звернення від ряду українських компаній про готовність випускати тести. Зараз вони проходять процедуру в Держлікслужбі для допуску на ринок.

Щодо ПЛР-тестування у приватних клініках, то глава МОЗ зазначив, що проводити їх чи ні - залежить від стратегії самої лабораторії.

"У звичайному житті ПЛР-тестування не часто проводиться, тому лабораторії не були до нього готові. МОЗ і стимулював, і вмовляв (приватні лабораторії включитися в процес, - ред.). Але мова йде про закупівлю додаткового обладнання і підготовки лаборантів, тому лабораторія повинна прийняти відповідне рішення. Якби від приватних лабораторій була у відповідь пропозиція, як вони собі це бачать, виходячи зі своїх потужностей, ми б із задоволенням його розглянули", - розповів Максим Степанов.

Зазначимо, що наприкінці квітня Міністерство охорони здоров`я України отримало близько 450 тис. ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію українського виробництва. Тоді очільник МОЗ говорив, що українські тест-системи пройшли відповідні експертизи та повністю відповідають за якістю і точністю всім світовим стандартам.

Нагадаємо, що компанія "Укргентех" скаржиться на те, що Центр громадського здоров’я МОЗ забракував тест-системи на коронавірус їхнього виробництва. За повідомленням компанії у ЦОЗ повідомили, що не отримали достовірних результатів під час використання цих тестів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація